Привітати — так, а загалом — ні - Політика - dt.ua

Привітати — так, а загалом — ні

13 липня, 2007, 15:53 Роздрукувати Випуск №27, 13 липня-20 липня

Європарламент підтримав пропозицію надати Україні перспективу членства в Європейському Союзі. Т...

Європарламент підтримав пропозицію надати Україні перспективу членства в Європейському Союзі. Такі результати голосування з доповіді з пропозиціями Раді ЄС до мандата на переговори з нової поглибленої угоди між Україною і ЄС, яке відбулося в четвер у Страсбурзі в ході пленарного засідання Європейського парламенту, повідомляє Інтерфакс-Україна.

Європейський парламент не повинен зачиняти двері для українців у Європейський Союз, заявив автор доповіді Міхал Камінський: «Україна досягла великого прогресу на шляху демократичного розвитку. Україна — вільна і демократична країна, а також країна, де більшість населення чітко каже про близькі відносини з ЄС. Я сподіваюся, що ця доповідь може бути документом консенсусу». Водночас євродепутат зазначив, що на європейські перспективи України «треба дивитися реалістично». «У короткостроковій перспективі Україна не буде членом ЄС, але ми маємо сказати українському суспільству, що Європейський парламент не повинен зачинити двері перед їхнім обличчям. Ми хочемо, щоб ці великі європейські люди мали можливість наблизитися до Європи. Я говорю про Україну як про велику європейську націю, і ЄС повинен мати симпатії та повагу до України. Я сподіваюся, що ця доповідь розглядатиметься всіма депутатами як компромісний документ», — додав М.Камінський.

Зі свого боку Європейська комісія привітала проект доповіді Європарламенту з пропозиціями надати Києву європейські перспективи, проте знову заявила, що позиція ЄК залишається незмінною — наблизити Україну якнайближче до ЄС і не передбачати майбутній розвиток двосторонніх відносин. Про це в четвер у Страсбурзі, виступаючи в рамках пленарного засідання, заявив європейський комісар Янеж Поточнік, який виступив також від імені єврокомісара Беніти Ферреро-Вальднер.

Єврокомісар назвав представлену доповідь «збалансованим політичним документом, який містить чіткі послання». У зв’язку з цим Я.Поточнік зазначив, що ситуація в Україні залишається складною, і підкреслив важливість виконання угоди від 27 травня між президентом Віктором Ющенком і прем’єр-міністром Віктором Януковичем про проведення дострокових парламентських виборів 30 вересня.

Єврокомісар вважає, що головні політичні гравці мають стабілізувати політичну ситуацію і створити збалансовану конституційну систему. «Тільки так буде створено ситуацію, яка дозволить рухатися вперед стосовно проведення економічних і політичних реформ, заснована на повазі демократії, верховенства права, прав людини та ринкової економіки», — підкреслив він.

Я.Поточнік відзначив важливість проведення дострокових парламентських виборів демократичним шляхом відповідно до міжнародних стандартів.

У зв’язку з цим єврокомісар повідомив присутнім депутатам, що з метою донесення цього послання представники ЄК перебували в постійному контакті з українською стороною. «Саміт Україна—ЄС, який пройде 14 вересня у Києві, за два тижні до виборів, буде ключовою подією, щоб повторити ці послання на найвищому рівні», — сказав Я.Поточнік.

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №47, 7 грудня-13 грудня Архів номерів | Зміст номеру < >
Вам також буде цікаво