Пристайко розкрив переговорні позиції Зеленського на нормандському саміті

Поділитися
Пристайко розкрив переговорні позиції Зеленського на нормандському саміті Голова МЗС розповів, на чому наполягатиме Зеленський у Парижі © president.gov.ua
Головною "червоною лінією" глава МЗС назвав міжнародно визнані кордони України.

Президент України Володимир Зеленський нормандському саміті в Парижі 9 грудня наполягатиме на припиненні вогню в Донбасі, виведенні російсько-окупаційних формувань, відновленні контролю над кордоном і проведення місцевих виборів в ОРДЛО за українським законодавством, повідомив міністр закордонних справ україни Вадим Пристайко.

"Повне і постійне припинення вогню, наш контроль над кордоном єдиної неподільної держави, роззброєння і виведення незаконних збройних формувань, місцеві вибори за нашим законодавством - основні елементи позиції на завтра. Немає значення, за спільним столом переговорів чи тет-а-тет", - написав Пристайко на своїй сторінці у Twitter у неділю, 9 грудня.

Головною "червоною лінією" глава МЗС назвав міжнародно визнані кордони України, а одним із ключових завдань президента – звільнення українських в'язнів Кремля.

"Ми їдемо, в першу чергу, заради наших полонених у російських в'язницях і заради наших громадян на окупованих територіях. Наша головна червона лінія, від якої не відступимо на жоден міліметр, - міжнародно визнаний державний кордон України", - запевнив керівник українського зовнішньополітичного відомства.

Метою Зеленського Пристайко назвав відновлення територіальної цілісності України, а також мир і розвиток.

"Під час переговорів, ми, в першу чергу, повинні пам'ятати про інтереси всіх українців, розділених по лінії дотику російською агресією і пропагандою. Мир, безпека і розвиток в єдиній демократичній країні - єдина мета президента і всієї переговорної команди", - підкреслив очільник МЗС.

Як повідомлялося, Київ, Берлін, Париж і Москва підтвердили участь лідерів чотирьох держав у "нормандському" саміті 9 грудня в столиці Франції.

Голова МЗС України Вадим Пристайко повідомив, що робочий варіант комюніке затвердили на початку вересня. За підсумками саміту лідери чотирьох країн повинні дати позитивну оцінку розведенню військ на трьох ділянках та обміну утримуваними особами, а також схвалити продовження роботи в цих напрямках. Про зміну положень або черговість пунктів Мінських домовленостей не йдеться.

Також Пристайко запевнив, що Зеленський не піде на поступки з ключових питань, що стосуються суверенітету і національної безпеки.

Парламентські фракції "Європейської Солідарності", "Голосу" і "Батьківщини" перед переговорами нагадали президенту Зеленському про "червоні лінії".

За інформацією DT.UA, з попередньо погодженого списку "червоних ліній", які лунали минулого тижня на спільній конференції представників трьох фракцій, зникло кілька пунктів. Зокрема, як повідомили джерела, за пропозицією "Батьківщини" було вилучено згадки про неприпустимість прямих переговорів із бойовиками "ЛНР/ДНР" і прямих закупівелу газу в РФ. Представники "Голосу" відмовилися візувати посилання на Мінські угоди, оскільки вважають їх у цілому небезпечними для України.

8 грудня близько 10 тисяч людей зібралися на віче "Червоні лінії для Зеленського". Увечері того ж дня біля Офісу президента стартувала акція "Нічна варта". Її учасники обіцяють залишатися на Банковій як мінімум до завершення нормандського саміту.

Детальніше про підготовку зустрічі читайте у статті Костянтина Єлісєєва "Паризький саміт нормандської четвірки: врятувати Україну від стратегічної помилки" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі