Президенту Словенії запропонували піти з посади через висловлювання про Україну

Поділитися
Президенту Словенії запропонували піти з посади через висловлювання про Україну Слова президента Словенії виявилися прямо-таки вибухонебезпечними
Представники інтелігенції Словенії вважають, якщо Пахор не піде самостійно, тоді парламент повинен оголосити йому імпічмент

Деякі європейські лідери вважають, що вони можуть одноосібно визначати, наскільки повноцінна та чи інша країна в якості члена ЄС. Однак за особисту позицію можна отримати, виявляється, навіть пропозицію про відставку.

Група з 28 вчених Словенії закликала президента країни Борута Пахора піти з посади після того, як він запропонував Євросоюзу надати "особливий статус" Україні замість повноцінного членства. Про це повідомляє Slovenian Press Agency з посиланням на лист групи.
"Група з 28 словенських вчених закликала президента країни Борута Пахора піти з посади після його недавньої заяви, у якій він припустив, що Україна і Туреччина не повинні розраховувати на повноцінне членство в ЄС", - йдеться в повідомленні.
Вчені вважають, що якщо Пахор не піде самостійно, тоді парламент повинен оголосити йому імпічмент.
Представники інтелігенції також переконані, що заяви президента Словенії були "недоречними і заподіяли Словенії великої шкоди на політичному і дипломатичному рівнях".
Як повідомлялося, минулого тижня президент Словенії Пахор під час панельної дискусії про майбутнє ЄС на XIV Стратегічному форумі в місті Блед запропонував Євросоюзу надати "особливий статус" Україні і Туреччині.
Пізніше МЗС України відреагувало на "особливий статус" України в ЄС. Прес-секретар Міністерства закордонних справ України Катерина Зеленко заявила, що цивілізаційним вибором українського народу і стратегічною метою України є повноцінне членство в ЄС, заради чого країна продовжує активно працювати.

У ході зустрічі з генсеком НАТО Єнсом Столтенбергом у Брюсселі 4 червня президент Володимир Зеленський підтвердив відданість України курсу на членство в НАТО і Євросоюзі, пославшись на відповідні норми Конституції.

У той же час, під час передвиборної кампанії і після неї Зеленський заявляв, що підтримує співпрацю з НАТО, але питання членства України в Альянсі вважає за необхідне винести на референдум.

Нагадаємо, 21 лютого набули чинності зміни до Конституції щодо стратегічного курсу України на набуття повноправного членства в НАТО та ЄС.

У лютому Верховна Рада звернулася до держав-членів НАТО із закликом підтримати наміри України отримати членство в Альянсі і на саміті НАТО в Лондоні в грудні 2019 року розпочати формальний діалог про надання ПДЧ.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі