Президент здійснив демілітаризацію цивільних установ - Політика - dt.ua

Президент здійснив демілітаризацію цивільних установ

26 жовтня, 2007, 15:51 Роздрукувати Випуск №40, 26 жовтня-2 листопада

Указ президента України про скорочення посад у державних органах і цивільних установах, які заміщаються військовими, спрямований на широку демілітаризацію державної служби...

Указ президента України про скорочення посад у державних органах і цивільних установах, які заміщаються військовими, спрямований на широку демілітаризацію державної служби.

Так глава секретаріату президента України Віктор Балога прокоментував рішення глави держави більш як удвічі зменшити присутність військових, працівників спеціальних служб у владних і управлінських структурах, повідомила в четвер прес-служба президента.

Відповідний указ було підписано 25 жовтня.

В.Балога назвав підписання указу рішучим кроком у напрямку досягнення більшої прозорості в діяльності силових відомств, ефективнішого підпорядкування їх завданням національної безпеки та оборони, забезпечення громадського контролю над армією та спецслужбами.

Як повідомив глава секретаріату, «появі указу передувала детальна ревізія посад, на яких працювали люди в погонах». «Відтепер припинено практику відряджання військових до цивільних установ і організацій. Зокрема жоден військовий не працюватиме на посадах у секретаріаті президента України, секретаріаті Кабінету міністрів, апараті Верховної Ради. Скасовано 33 президентських укази, що регламентували такі відрядження», — наголосив він, додавши: «Тільки в апараті Ради національної безпеки та оборони портупеї знято з 31 посади. Навіть у президентській приймальні працюватимуть тільки цивільні».

Водночас В.Балога роз’яснив, що в окремих випадках для забезпечення інтересів держави у сферах оборони та безпеки військові й надалі працюватимуть у ряді організацій. Серед них — представництво України в Євросоюзі та НАТО, компанія «Енергоатом», Національне космічне агентство, Чорнобильська АЕС.

«Це зумовлене, серед іншого, необхідністю оперативної координації в рамках міжнародного співробітництва з актуальних питань міждержавних відносин, реалізації пріоритетних проектів у військовій та оборонній галузях за участі України», — констатував глава президентського секретаріату.

Президент Віктор Ющенко в четвер підписав указ «Про Перелік посад, що можуть бути заміщені військовослужбовцями Збройних Сил України, інших військових формувань, правоохоронних органів спеціального призначення в державних органах, установах і організаціях, та граничних військових звань за цими посадами».

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №42, 9 листопада-15 листопада Архів номерів | Зміст номеру < >
Вам також буде цікаво