Реформування ЗМІ - Президент ветував закон про позбавлення органів влади права засновувати газети - Політика - dt.ua

Президент ветував закон про позбавлення органів влади права засновувати газети

23 грудня, 2015, 12:10 Роздрукувати

Порошенко побачив ризик зменшення кількості видань державною мовою.

Глава держави направив пропозиції до закону про медіа © Андрій Товстиженко, ZN.UA

Президент України Петро Порошенко наклав вето на закон №1123 "Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації".

Також глава держави направив пропозиції до закону.

Зокрема зазначається, що закон не передбачає зобов'язання реформованих державних та комунальних друкованих засобів масової інформації щодо збереження мови видання, через що є ризик зменшення кількості видань державною мовою. У зв'язку з цим президент запропонував пункт 2 частини першої статті 3, частина 4 статті п'ятої, статті 7 після слів "цільового призначення" доповнити словами "мова видання".

Порошенко також запропонував додати в закон норму, відповідно до якої питання оприлюднення в друкованих ЗМІ офіційних документів, у тому числі Верховної Ради, президента, Кабінету міністрів, цим законом не регулюються.

Читайте також: Медіаексперти розробляють словник "нейтральної термінології" для ЗМІ

24 листопада Рада позбавила органи влади права засновувати газети. Згідно з документом, реформування друкованих засобів масової інформації та редакцій здійснюється в два етапи: перший - протягом одного року з дня вступу в силу закону і другий - протягом наступних двох років. Протягом цього терміну органи державної влади, інші державні органи та органи місцевого самоврядування повинні вийти із засновників друкованих ЗМІ.

Як наголошується в пояснювальній записці, закон покликаний звести до мінімуму використання друкованих засобів масової інформації з метою маніпулювання суспільною свідомістю і особистою думкою громадян.

За матеріалами: DT.UA /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №39, 19 жовтня-25 жовтня Архів номерів | Зміст номеру < >