Судова реформа - Президент Венеціанської комісії заявив про необхідність створення в Україні антикорупційного суду - Політика - dt.ua

Президент Венеціанської комісії заявив про необхідність створення в Україні антикорупційного суду

13 жовтня, 2016, 23:26 Роздрукувати

Букіккіо пов'язав поліпшення інвестиційного клімату в Україні з результатами судової реформи.

Джованні Букіккіо вважає рівень корумпованості українських судів "винятковим" і вказує на необхідність очищення суддівського корпусу © armradio.am

Створення спеціалізованого антикорупційного суду є необхідною умовою подолання корупції та відновлення довіри до судової системи в Україні, вважає президент Венеціанської комісії Джованні Букіккіо.

Говорячи про рівень корумпованості судової системи, голова Венеціанської комісії назвав випадок України винятковим.

"Я насправді не люблю створення спеціалізованих судів, та антикорупційного суду це теж стосується. Звичайний судовий розгляд повинен підходити для всіх випадків. Але в нинішній Україні – в державі, де так поширена корупція – це дійсно хороший підхід. Я навіть визнаю, що у вас антикорупційний суд необхідний", – заявив Букіккіо в інтерв'ю "Європейської правді", опублікованому в четвер, 13 жовтня.

Він також додав, що Україна потребує безпрецедентного очищення судового корпусу.

"Нам принципово не подобається підхід, коли переважну більшість суддів потрібно  звільнити. Але в особливій ситуації в Україні це можливо. Ми повинні залишати країні можливість очистити систему. Адже з корумпованими суддями порушення прав людей буде ще масштабнішим", – підкреслив Букіккіо, звернувши увагу на корисність міжнародного спостереження за процесом люстрації суддів.

Президент Венеціанської комісії пов'язав поліпшення інвестиційного клімату в Україні з результатами судової реформи.

"Якщо я – закордонний інвестор, я не вкладатиму гроші в країну, де немає впевненості у чесності суду. Мені потрібна впевненість, що в разі конфлікту з партнерами я буду знати, до кого звернутися для неупередженого рішення", – пояснив Букіккіо.

Читайте також: Єврокомісар рекомендував Україні створити антикорупційні суди

Нагадаємо, що 2 червня Верховна Рада внесла зміни до Конституції (в частині правосуддя). Також Рада прийняла новий закон "Про судоустрій і статус суддів". Зміни до Конституції (в частині правосуддя) набрали чинності 30 вересня.

Детальніше про судову реформу читайте в матеріалі "Верховний суд президента" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

За матеріалами: Європейська правда /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №24, 22 червня-25 червня Архів номерів | Зміст номеру < >