Прес-секретар Зеленського назвала опублікований у ЗМІ указ про розпуск Ради фейком

Поділитися
Прес-секретар Зеленського назвала опублікований у ЗМІ указ про розпуск Ради фейком Як відомо, Зеленський має намір ініціювати розпуск Ради © Михайло Марків
Документ не має стосунку до реальності, говорить Побєдоносцева.

Прес-секретар новообраного президента Володимира Зеленського Ірина Побєдоносцева заявила про те, що опублікований у ЗМІ проект указу щодо розпуску Верховної Ради є фейком і не має стосунку до реальності. Про це повідомляє сьогодні видання "Громадське".

Раніше видання "Страна.ua" заявило, що цей документ передали джерела в оточенні Зеленського і що це попередній варіант. Ідентичний документ ще місяць тому опублікував заступник глави АП часів Віктора Януковича Андрій Портнов, зазначивши, що указ про дострокове припинення повноважень Ради має виглядати "приблизно так".

Радниця Зеленського з правових питань Ірина Венедиктова заявляла про те, що Портнов не працює над судовою реформою у штабі новообраного президента.

Читайте також: Дострокові парламентські вибори — міфи та реалії

Зазначимо, що голова Верховної Ради Андрій Парубій після заяви "Народного фронту" про вихід з коаліції закликав депутатів розпочати консультації щодо створення нової коаліції в парламенті. Згідно із законодавством, після оголошення про відсутність коаліції фракції можуть протягом 30 днів домовитися про створення нової. У разі, якщо вона не буде створена, президент має право оголосити про розпуск парламенту і призначити дострокові вибори. Але розпуск парламенту заборонений за півроку до чергових виборів в Раду.

Проте заступник головного редактора DT.UA Сергій Рахманін звертає увагу на те, що після вилучення із закону про регламент Верховної Ради норм про правила формування коаліції, вони так і залишилися неврегульованими. "Старі правила створення та функціонування коаліції скасовані, нові - не написані. А, згідно з українським реаліям, все, що не відрегульовано, - вразливе", - констатує автор.

Рахманін також зазначає, що рішення про дострокове припинення повноважень парламенту може бути прийнято з допомогою Окружного адмінсуду, який ще у березні вимагав від Ради документального підтвердження існування коаліції.

Нагадаємо, що коаліцію "Європейська Україна" було створено 27 листопада 2014 року фракціями "Блоку Петра Порошенка", "Народного фронту", "Самопомочі", "Батьківщини" і "Радикальної партії". До її складу увійшло 302 депутати. У 2016 році три фракції покинули коаліцію. БПП і "Народний фронт" заявили, що заручилися підтримкою позафракційних депутатів і зберегли коаліцію, проте її персональний склад так і не було оприлюднено.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі