Гончарук відреагував на "плівки Кабміну": хизується примарними успіхами української економіки

Поділитися
Гончарук відреагував на "плівки Кабміну": хизується  примарними успіхами української економіки © Урядовий портал
"Якщо це не гарні новини для країни, то я повний "профан" в економіці!", - пише прем'єр. Та чи насправді варто радіти наведеним ним даним?

Прем'єр-міністр Олексій Гончарук прокоментував оприлюднені у Мережі аудіозаписи наради у Кабінеті міністрів, на якій він разом із заступником голови НБУ Катериною Рожковою і міністеркою фінансів Оксаною Маркаровою обговорює економічні питання перед зустріччю з президентом Володимиром Зеленським.

У своєму Telegram-каналі Гончарук написав, що записи оприлюднено ворогами президента й уряду. Автентичність записів він не підтвердив, але й не спростував.

"Звертаюся до тих, хто бореться проти нас: Вам нас не злякати! Ми будемо ще наполегливіше викорінювати корупцію і перекривати потоки. Головна ціль роботи нашої команди – перезавантажити країну, зламати стару систему і побудувати нову, без "схематозів" і договорняків", - зазначив він.

У якості доказів ефективності уряду Гончарук навів маніпулятивні дані про зміцнення гривні, збільшення міжнародних резервів України до 25 млрд доларів, зростання припливу прямих іноземних інвестицій до $ 2,5 млрд і зниження інфляції до 4%.

Читайте також: Заступниця керівника ОП: "На плівках з наради у Кабміні голос не мій"

Як зазначила редакторка відділу економіки DT.UA Юлія Самаєва, ніхто не працює проти команди президента та уряду так наполегливо, як члени цієї команди. Жодних натяків не те, що система перезавантажується не видно, а економічні успіхи, про які говорить прем'єр – примарні.

Зміцнення курсу гривні тяжко б'є по вітчизняних експортерах, які забезпечують суттєву частину надходжень до держбюджету. Його дефіцит на кінець минулого року перевищив 50 млрд грн.

Прямі іноземні інвестиції у 2,6 млрд доларів – дуже скромний показник, їх накопичений обсяг становить лише 33% від річного ВВП України, і у більшості постсоціалістичних країн він тримається на рівні 50%.

А накопичені міжнародні резерви України насправді на 26% відстають від нормативу МВФ. Тож у прем'єра насправді немає гарних новин для українців, лише маніпуляції.

Докладніше про стан платіжного балансу та індикатори стійкості економіки України читайте у матеріалі Тетяни Богдан "Періферійники" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі