Представники України не планують свідчити у справі про імпічмент Трампа — Пристайко

Поділитися
Представники України не планують свідчити у справі про імпічмент Трампа — Пристайко © president.gov.ua
З боку українських чиновників не було і немає таких ініціатив.

Представники української влади не мають наміру за власною ініціативою давати свідчення в Конгресі Сполучених Штатів Америки у справі про імпічмент президента США Дональда Трампа, заявив міністр закордонних справ України Вадим Пристайко

"Мені було відомо. Всі канали, які потрібні, постійно використовуються – офіційні і неофіційні. Є канали, які відокремлюються від офіційних, але це не означає, що відбувається і не координують діяльність", - сказав він журналістам у Маріуполі у вівторок.

Міністр запевнив, що комунікація з американською стороною відбувається в штатному режимі.

"Ми могли б розповісти, якщо нас просять. Ми не маємо до цього відношення. Нехай вони самі розберуться – ми не будемо туди їздити, не будемо коментувати", - відповів він на питання щодо можливості надання свідчень українськими політиками у справі про імпічмент президента США.

Читайте також: Трамп чинив тиск на Зеленського за два тижні до його інавгурації — The Associated Press

25 жовтня, один з найактивніших прихильників президента США Дональда Трампа, сенатор-республіканець Ліндсі Грем, вніс до Сенату резолюцію із засудженням імпічменту президента, який ініціювали в Палаті представників.

22 жовтня, Тимчасовий повірений у справах США в Україні Вільям Тейлор дав свідчення у Конгресі в рамках процедури імпічменту. Дипломат повідомив конгресменам про спроби оточення президента Дональда Трампа отримати компромат на Джо Байдена, ймовірного кандидата в президенти від демократів, і його сина Хантера в обмін на розморожування військової допомоги Україні.

За словами Тейлора, близький до Трампа голова представництва США в Євросоюзі Гордон Сондленд у телефонних розмовах говорив, що військову допомогу можуть розблокувати, якщо українська влада публічно оголосить про розслідування щодо Байденів.

Тейлор уточнив, що, розмірковуючи про розслідування, Сондленд говорив про вплив українців на вибори президента США в 2016 році, а також згадував "компанію B".

Про початок процедури спікерка Палати представників Ненсі Пелосі повідомила 24 вересня. 17 жовтня, демократи заявили, що планують надати обвинувальний висновок про імпічмент Трампа до Дня Подяки.

Докладніше читайте у статті Володимира Кравченка "Як в Америці оголошують імпічмент" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Підготував/ла Ирина Знась
Дивіться спецтему: Імпічмент Трампа
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі