Представництво ЄС чекає від України якнайшвидшого запуску антикорупційного суду

Поділитися
Представництво ЄС чекає від України якнайшвидшого запуску антикорупційного суду Мінгареллі нагадав про важливість боротьби з корупцією
Закон про ВАС набув чинності сьогодні.

Європейський Союз чекає від України якнайшвидшого створення Вищого антикорупційного суду (ВАС), врегулювання процесу перевірки декларацій Національним агентством з питань запобігання корупції (НАЗК) та скасування мораторію на продаж сільськогосподарських земель, повідомив очільник представництва ЄС в Україні Хьюг Мінгареллі.

Закон "Про Вищий антикорупційний суд" набрав чинності у четвер, 14 червня. Частина норм документа набуде чинності після його створення.

"Ми вважаємо, що антикорупційний суд повинен бути створений вже зараз. Ми також розуміємо, що уряд має зробити кроки для верифікації, щоб підтвердити власні заяви. Це просто катастрофа. Хтось повинен щось зробити, щоб Національне агентство із запобігання корупції могло стежити за деклараціями, за поданням декларацій, щоб процес пішов", - зазначив Мінгареллі під час київського форуму, присвяченого проведенню реформ напередодні виборів в Україні.

Голова представництва ЄС також нагадав про необхідність скасування обов'язкового е-декларування для громадських активістів.

Крім цього, Хьюг Мінгареллі наголосив на важливості прийняття у другому читанні проекту Виборчого кодексу й якнайшвидшого призначення членів Центральної виборчої комісії (ЦВК).

Також під час свого виступу голова представництва ЄС в Україні торкнувся питання земельної реформи. "У багатьох країнах вона була катастрофічно неуспішною. Для України це одне з ключових питань. І буде шкода, якщо ви не зможете втілити цей потенціал у життя, не знявши мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення", - пояснив він.

Читайте також: Порошенко направив у ВСП технічний законопроект про створення антикорупційного суду

Нагадаємо, 7 червня Верховна Рада прийняла закон "Про Вищий антикорупційний суд". Президентський законопроект у другому читанні і в цілому підтримали 315 народних депутатів. За закон голосували більшість фракцій і депутатських груп за винятком "Опозиційного блоку" і "Радикальної партії".

11 червня президент України Петро Порошенко підписав закон про Вищий антикорупційний суд.

Детальніше про законопроект читайте в матеріалі Анастасії Красносільської "Антикорупційний суд: за що проголосував парламент" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі