Правозахисники: Вирок Тимошенко призведе до паралічу управління і небажання брати на себе відповідальність - Політика - dt.ua

Правозахисники: Вирок Тимошенко призведе до паралічу управління і небажання брати на себе відповідальність

25 жовтня, 2011, 10:10 Роздрукувати

Українська Гельсінська спілка з прав людини (УГСПЛ) та Харківська правозахисна група оприлюднили відкрите звернення щодо вироку екс-прем’єра Юлії Тимошенко.

© Андрій Товстиженко, ZN.UA

Правозахисники зазначають: "Ми звертаємо увагу на те,
що вирок не містить відповіді на дуже суттєві аргументи,
які були висунуті захистом під час розгляду справи,
і  тим самим порушує право Ю.Тимошенко на обґрунтоване рішення, яке
передбачене статтею 6 Європейської конвенції з прав людини".

І закликають суддів вищих інстанцій до мужності і рішучості у захисті суспільства від намагання зруйнувати принципи права.

«Цей вирок є тестом на відданість нашого суспільства принципам верховенства права та незалежності правосуддя. Йдеться про незалежність від прямого втручання виконавчої влади та впливових політичних сил. Йдеться про незалежність від політичних міркувань взагалі, від нестримного бажання знайти й покарати когось за те, що життя йде не так, як хотілося б, за політичні та економічні негаразди. Йдеться про здатність правосуддя протистояти нестримному поширенню кримінального закону на сфери, які принципово не можуть бути вирішені у кримінально-правовій площині», - ідеться у зверненні.

У сьогоднішній ситуації визначальна відповідальність покладається на вищі суди України. Чи вистачить їм зрілості та мужності довести суспільству, що принципи верховенства права, правової неупередженості, презумпції невинуватості, рівності перед законом і судом є вищими за мінливе бажання знайти винного попри будь-які принципи?

Ми не можемо погодитися із закликами певних політичних сил створити феодальні імунітети від кримінальної відповідальності для певних осіб, що займають політичні посади – імунітети, які не дарувалися навіть правовими документами  феодальних часів.

Ми переконані, що правильне застосування існуючого кримінального закону, що спирається на судову практику, накопичену за 50 років застосування статті про кримінальну відповідальність за «перевищення влади або службових повноважень», та застосування існуючих процесуальних норм оцінки доказів виявиться достатнім для прийняття рішення щодо вироку Печерського районного суду та вирішення ситуації, що склалася навколо нього.

Існування такого вироку створить атмосферу, у якій жоден управлінець не буде певним щодо наслідків своїх дій, які не завжди бувають безпомилковими й іноді призводять до непередбачуваних або невигідних наслідків. На рівні управління державою це призведе до паралічу управління через небажання будь-кого брати на себе відповідальність. Це призводить до перетворення державного апарату в зграю, де лише симпатія ватажка може захистити члена зграї від відповідальності.

Ми чекаємо від органів влади зважених дій, спрямованих на виправлення власних помилок, на повернення до діалогу з суспільством. Ми чекаємо від судів мужності і рішучості у захисті суспільства від намагання зруйнувати принципи права. Ми закликаємо усі політичні сили втриматися від намагань підкорити право мінливим політичним цілям», сказано у повідомленні.

Нагадаємо, Печерський райсуд Києва 11 жовтня визнав Ю.Тимошенко винною у «газовій справі». Зокрема, суд визнав, що екс-прем'єр перевищила повноваження при підготовці директив для газових перемовин з РФ у 2009 році.

Ю.Тимошенко засуджена на 7 років позбавлення волі, цей термін починається з 5 серпня, коли екс-прем'єра було заарештовано в залі суду. Окрім того, Ю.Тимошенко заборонено протягом трьох років обіймати посади на держслужбі.

Суд також задовольнив позов НАК «Нафтогаз України» до Ю.Тимошенко, згідно з яким вона повинна відшкодувати збиток компанії на суму понад 1,5 млрд грн.

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №38, 12 жовтня-18 жовтня Архів номерів | Зміст номеру < >