ПОВІДОМЛЕННЯ ПРЕС-СЛУЖБИ МЗС УКРАЇНИ - Політика - dt.ua

ПОВІДОМЛЕННЯ ПРЕС-СЛУЖБИ МЗС УКРАЇНИ

11 жовтня, 2002, 00:00 Роздрукувати Випуск №39, 11 жовтня-18 жовтня

11 жовтня ц.р, до Міністерства закордонних справ України був запрошений посол Сполучених Штатів Америки в Україні Карлос Паскуаль...

11 жовтня ц.р, до Міністерства закордонних справ України був запрошений посол Сполучених Штатів Америки в Україні Карлос Паскуаль.

Послу США була вручена нота з висновками офіційної експертизи фонограм, нібито записаних М.Мельниченком у липні 2000 року. На підставі згаданих фонограм 24 вересня ц.р. представником Державного департаменту США на адресу України були висловлені обвинувачення щодо причетності до продажу Іраку систем радіоелектронної розвідки «Кольчуга».

За висновком № 4223 Київського науково-дослідного інституту судових експертиз Міністерства юстиції України фонограми розмов, на які посилається Державний департамент США, піддавались змінам після первинного запису. Результати дослідження також вказують, що встановити технічну «автентичність» фонограм, що зафіксовані у форматі «*.dmr» на змінні носії, не видається можливим. Дослідженням встановлено, що зазначені фонограми були отримані шляхом монтажу даних з первинних записів.

Послу К.Паскуалю була висловлена стурбованість української сторони щодо позиції Державного департаменту США; представники його поширили інформацію, отриману з сумнівних джерел, яка завдала моральної шкоди державі та Президенту України; а також було наголошено на неприйнятності висунутих безпідставних звинувачень, що використовуються як привід для перегляду зовнішньополітичного курсу та впливають на формування міжнародної громадської думки стосовно України.

Засвідчуючи зацікавленість у відкритому та незаангажованому розслідуванні зазначеного питання, українська сторона висловила готовність до проведення спільної з американською стороною експертизи по встановленню автентичності зазначених вище записів.

Послу США в Україні також була підтверджена готовність України забезпечити належні умови та всебічно сприяти ефективній роботі в Україні міжнародних експертів із питань експорту станцій радіоелектронної розвідки «Кольчуга».

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №39, 19 жовтня-25 жовтня Архів номерів | Зміст номеру < >
Вам також буде цікаво