Постпред України в ООН розповів, як Росія перетворює коронавірус на "політичну зброю"

Поділитися
Постпред України в ООН розповів, як Росія перетворює коронавірус на "політичну зброю" Україна заблокувала «коронавірусну» резолюцію РФ, однак навряд чи держава-агресор зупиниться
Москва розробляє багаторівневі та багатокрокові плани, аби домогтися скасування санкції.

Росія намагається використати пандемію коронавірусу COVID-19 для просування власних пропагандистських меседжів і на шкоду Європейському Союзу, вважає постійний представник України при ООН Сергій Кислиця.

Так український дипломат відреагував на спроби РФ провести через Генеральну асамблею ООН проєкт власної резолюції щодо коронавірусу із пропозицією скасування міжнародних санкцій.

За словами Кислиці, російська сторона демонструє великий професіоналізм, прагнучи досягнення своєї мети: "Те, що Москва розробляє багаторівневі та багатокрокові плани - це факт", - зазначив дипломат у коментарі виданню "Голос Америки".

Україна заблокувала проєкт, Київ підтримали Грузія, США, Велика Британія, ЄС та інші країни. Міністерство закордонних справ назвало російську резолюцію "спробою РФ скористатися ситуацією для просування власних вузькополітичних інтересів".

"Ігноруючи відсутність підтримки абсолютної більшості держав-членів ООН, Російська Федерація подала паралельний проєкт резолюції, головний посил якого, попри включення до його назви питання COVID-19, повністю вписується в логіку її попередніх закликів до скасування обмежувальних заходів, що були запроваджені у відповідь на вчинення нею найтяжчого міжнародного злочину – збройної агресії", - наголосили у міністерстві.

У коментарі журналістам постпред Кислиця зауважив: позицію України щодо резолюції РФ підтримала дуже широка група держав. Посол окремо звернув увагу на позицію Євросоюзу щодо російського проєкту. ЄС виступив проти російського тексту документа за кілька хвилин до кінця голосування.

Згодом було ухвалено резолюцію ГА ООН "Глобальна солідарність для боротьби з COVID-19".

Як повідомлялося, санкції останніх шести років і політика США допомогли Росії витримати економічні наслідки пандемії коронавірусу практично без втрат. Шість років тому Сполучені Штати та Європейський Союз припинили кредитування російських компаній, що призвело до виснаження фінансування нафтової та банківської галузей країни. Жорсткі заходи були спрямовані на те, щоб покарати Росію за військові дії в Україні та Сирії і за втручання в американські вибори 2016 року.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі