Постпред України при ООН розповів, навіщо відкривати офіс підтримки ООН

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Постпред України при ООН розповів, навіщо відкривати офіс підтримки ООН Офіс ООН займеться проблемою припинення вогню
Офіс повинен допомогти ОБСЄ в питанні реалізації Мінських угод.

Офіс підтримки ООН, про відкриття якого домовилися президент України Петро Порошенко і генсек ООН Пан Гі Мун, повинен зайнятися проблемою припинення вогню, демілітаризацією Донбасу і його подальшої реінтеграцією.

Про це в інтерв'ю DT.UA повідомив постійний представник України при ООН Юрій Сергєєв.

За словами дипломата, офіс підтримки ООН покликаний допомогти СММ ОБСЄ в роботі з реалізації Мінських угод.

"Офіс підтримки може стати початковою фазою чогось більш глобального. Але для початку - це стабілізаційна і політична місія", - зазначив Сергєєв, додавши, що функції Офісу будуть залежати від його мандату, який ще повинен бути узгоджений. Але в будь-якому випадку, Офіс буде сильною підтримкою для ОБСЄ, яка є регіональною організацією, запевняє постпред України при ООН.

"ООН пропонує як сприяння виконання Мінських угод створити в Україні Офіс підтримки, який як раз і повинен зайнятися проблемою припинення вогню, демілітаризацією регіону та його подальшою реінтеграцією. Остаточний мандат буде залежати від консультацій, які ми повинні провести з ОБСЄ та ЄС. Очевидно, що якісь рішення будуть і з боку Європейського Союзу. Все це в сукупності повинно сприяти імплементації Мінських угод", - сказав Сергєєв.

Офіс буде доповідати генеральному секретареві ООН про події в Україні і на кожному окремому етапі пропонувати різні варіанти допомоги, повідомив дипломат. "Наприклад, коли виникне необхідність у фахівцях з розмінування, ООН надасть допомогу в цьому, залучаючи свій спецпідрозділ UNMAS. Дійде справа до роззброєння - тоді постане питання про направлення експертів, які мають досвід роззброєння після конфліктів, наприклад, в Африці. Офіс підтримки повинен привнести міжнародний миротворчий досвід, якого немає у ОБСЄ", - сказав він.

При цьому рішення про створення Офісу може прийняти сам генеральний секретар ООН і проінформувати про нього Раду Безпеки ООН. Генсек також може прийняти рішення після консультацій із РБ ООН.

Сергєєв також звернув увагу на те, що поява Офісу підтримки ООН не виключає того, про що раніше просила Україна - напрямки повноцінної миротворчої місії в Україну. "Ми не відкликали своє прохання, воно знаходиться в роботі. Щодо нього тривають консультації. Але все буде залежати від подальшого розвитку ситуації", - сказав він.

Читайте повністю інтерв'ю Володимира Кравченка з Юрієм Сергєєвим: "Офіс підтримки ООН має зайнятися проблемою припинення вогню, демілітаризацією Донбасу та його подальшою реінтеграцією" у свіжому номері тижневика "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі