Посол ФРН назвав помилкою зміну в останній момент мовної статті в законі про освіту

Поділитися
Посол ФРН назвав помилкою зміну в останній момент мовної статті в законі про освіту Райхель підкреслив, що не підтримує позицію Угорщини © gazetatema.net
Перед прийняттям рішення Україні варто було провести обговорення даної норми з сусідами, заявив Ернст Райхель.

Посол Німеччини в Україні Ернст Райхель вважає помилкою зміну в останній момент Верховною Радою мовної статті у законі "Про освіту". Про це він сказав в ході "круглого столу" на тему: "Відносини з сусідами ЄС: у пошуках політики сусідства для України" у Києві.

"Я думаю, що зміна в останній момент ст.7 закону "Про освіту" була помилкою, і, я думаю, що Україна зараз платить ціну за цю помилку", - зазначив Райхель.

Він також додав, що не підтримує позицію уряду Угорщини, однак вважає, що перед прийняттям рішення Україні варто було провести обговорення даної норми з сусідами.

"Коли я кажу, що це була помилка, то будь ласка, не зрозумійте мене неправильно, я не кажу, що реакція, зокрема, Угорщини була або є адекватною", - підкреслив дипломат.

Він зазначив, що через закон, зокрема, румунські та угорські меншини втратять нинішній статус-кво і їхні діти будуть в значній мірі навчатися українською мовою, "якою багато хто з них не говорить".

У той же час Райхель підкреслив, що громадяни України повинні володіти українською мовою, але це означає збільшення вивчення державної мови, і це не обов'язково означає "вивчення математики або фізики українською".

Резюмуючи, посол заявив, що шкодує про те, що гарний в цілому реформаторський закон став предметом міжнародних відносин України.

Нагадаємо, що у вересні уряд Угорщини заявив про те, що буде блокувати інтеграцію України в ЄС через закон "Про освіту".

12 жовтня Парламентська асамблея Ради Європи (ПАРЄ) провела термінові дебати щодо прийнятого в Україні закону "Про освіту", зокрема за ст. 7, що стосується мови викладання. Згідно затвердженої резолюції, закон не забезпечує право нацменшин навчатися рідною мовою й істотно скорочує їхні права. Також ПАРЄ просить у повній мірі забезпечити виконання висновків Венеціанської комісії щодо цього закону.

Детальніше про мовні норми закону "Про освіту" та законодавчі ляпи читайте у матеріалі Марини Ставнійчук "Мовна пастка" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі