Посли G7 нагадали про необхідність скасувати е-декларування для антикорупційних активістів

Поділитися
Посли G7 нагадали про необхідність скасувати е-декларування для антикорупційних активістів "Велика сімка" нагадала, що е-декларації повинні подавати держслужбовці, а не активісти
Дипломати закликали українських депутатів скасувати цю норму на найближчому засіданні парламенту.

Посли держав "Великої сімки" в черговий раз висловили стурбованість у зв'язку введенням в дію законодавчої норми про обов'язкову подачу електронних декларацій активістами неурядових антикорупційних організацій. Дипломати закликали Верховну Раду скасувати цю норму на найближчому засіданні.

"Посли G7 залишаються глибоко стурбованими необхідністю подання декларації до 1 квітня", - сказано в повідомленні, опублікованому на офіційній сторінці канадського головування групи підтримки послів G7 у Києві.

У спільній заяві послів сказано, що вимоги до осіб, які не є державними службовцями, заповнювати е-декларації не відповідають міжнародним зобов'язанням України "істотно ускладнить боротьбу з корупцією".

Нагадаємо, у березні 2017 року Верховна Рада внесла зміни до ст. 3 закону "Про запобігання корупції". Президентський законопроект підтримали 268 народних депутатів. Спочатку законопроект був направлений на звільнення солдатів і молодших офіцерів від необхідності подавати е-декларацій. Проте під час розгляду у другому читанні у законопроект були внесені суттєві правки.

Зокрема, закон зобов'язує подавати е-декларації представників антикорупційних організацій. Зміни антикорупційного законодавства жорстко розкритикували офіційні представники США, ЄС, посли країн "Великої сімки" та міжнародні організації.

Венеціанська комісія рекомендувала Україні скасувати цю норму до 1 квітня 2018 року.

Президент України Петро Порошенко неодноразово заявляв про необхідність її скасування.

Однак 22 березня Верховна Рада не змогла розглянути законопроекти про відтемрінування або скасування е-декларування для представників антикорупційних громадських організацій.

У зв'язку з цим єврокомісар Йоганнес Ган заявив, що влада не виконала свої зобов'язання, зазначивши, що обов'язкове декларування для громадських активістів "суперечить європейським прагненням України".

Докладніше читайте в матеріалі Олександра Леменова "Марлезонський балет: е-декларування для антикорупціонерів" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі