Чим посада префекта небезпечна для України - Політика - dt.ua

Посада префекта закріпить в Україні дуалізм влади — оглядач

16 грудня, 2019, 13:12 Роздрукувати

В оточенні президента мріють про контроль в округах і громадах без посередників обласного рівня.  

© Сегодня

Внесений президентом України Володимиром Зеленським проект закону про зміни до Конституції України щодо децентралізації ліквідує поняття місцевої державної адміністрації, але вводить нове поняття – префект. Його наявність закріпить в Україні дуалізм влади, оскільки він буде підконтрольний і підзвітний відразу двом інститутам державної влади, зазначає в своїй статті для DT.UA Інна Ведернікова.

"Округи та області отримують давно очікуваний сюрприз у вигляді префекта. Тепер здійснювати державну виконавчу владу і представляти державу в округах, областях і Києві будуть префекти. Префект — держслужбовець з 3-річним терміном перебування на посаді в одному окрузі, області або місті Києві. Префект призначає і звільняє президент за поданням Кабміну. Підконтрольний і підзвітний він теж відразу двох інститутів державної влади. Що закріплює властивий Україні дуалізм влади. Що, звичайно ж, не дуже добре", - пише автор.

Відповідно до законопроекту, префект буде виконувати виключно наглядові та координуючі функції на рівні областей і округів, не втручається у виконавчу діяльність територіальних органів державної влади. Але... 

"Префект, який представляє інтереси держави на рівні області, є одночасно префектом в центральному окрузі ввіреній йому області. І тут ще один суперечливий нюанс. Прихильники законопроекту говорять про глибокому проникненні центру на рівень округів і громад, що дозволить Києву шляхом "государевого ока" контролювати ситуацію в округах і громадах без посередників обласного рівня. І це перший удар по місцевим елітам. Опоненти ж — недвозначно натякають на створення ще однієї прокуратури на місцях і повернення в часи КДБ і КПРС", - відзначає аналітик.

Більше про особливості запропонованого президентом Зеленським закону читайте у статті Інни Ведернікової "ЗЕконституція: що "зашито" в децентралізацію?".

За матеріалами: DT.UA /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №1277, 11 січня-17 січня Архів номерів | Зміст номеру < >