Порошенко затвердив Положення про Генеральний штаб ЗСУ

Поділитися
Порошенко затвердив Положення про Генеральний штаб ЗСУ Порошенко оновив Положення про ГШ ЗСУ
Низка нововведень стосується призначення начальника головного військового органу держави.

Президент України Петро Порошенко у середу, 30 січня, підписав указ "Про Положення про Генеральний штаб Збройних Сил України". Указ №23/2019 опубліковано на сайті голови держави.

Президентський указ вносить зміни до Положення про Генштаб ЗСУ 2011 року, зокрема, визнає низку пунктів такими, що втратили чинність. Указ набирає чинності день опублікування.

Генеральний штаб ЗСУ визначається головним військовим органом з планування оборони держави. Він здійснює стратегічне керівництво силами та засобами української армії та іншими складовими сил оборони, які залучаються до заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної російської агресії в Донбасі.

"Генеральний штаб у своїй діяльності керується Конституцією та законами України, актами президента та Кабінету міністрів, постановами Верховної Ради, наказами та директивами Верховного головнокомандувача Збройних сил України, наказами Міністерства оборони, наказами міністра оборони, а також цим Положенням", - йдеться в указі.

Положення також визначає перелік основних завдань Генерального штабу ЗСУ. Порівняно з Положеннями 2011 року, його суттєво збільшено.

Зокрема, у період дії в країні воєнного стану Генштаб отримує додаткові функції: від участі у підготовці проекту плану запровадження та забезпечення правового режиму до підготовки пропозицій президенту щодо призначення та звільнення очільників ВЦА.

Змінилась також процедура призначення начальника Генерального штабу ЗСУ. Відтепер він призначатиметься на посаду президентом лише за поданням міністра оборони. Перелік повноважень начальника ГШ ЗСУ також збільшено.

Нагадаємо, в грудні минулого року Верховна Рада прийняла в першому читанні поправки в закон "Про оборону України", включивши у нього низку понять щодо стандартів НАТО та їхнє тлумачення.

У грудні 2016 року Генеральний штаб ЗСУ завершив розробку Державної програми розвитку Збройних сил України на період до 2020 року, що передбачає перехід української армії до повної взаємосумісності із силами НАТО.

У червні того ж року президент Петро Порошенко підписав Стратегічний оборонний бюлетень України – документ оборонного планування, розроблений з метою визначення основних напрямків реалізації воєнної політики України та розвитку сил оборони до кінця 2020 року, який передбачає курс на інтеграцію України до НАТО.

Докладніше про виклики, що постають перед ЗСУ на шляху реформування, читайте в статті Юрія Бутусова "Армія-2019: 5 життєво важливих змін" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі