Порошенко запропонував відправити в Донбас оціночну місію ООН для підготовки до введення миротворців

Поділитися
Порошенко запропонував відправити в Донбас оціночну місію ООН для підготовки до введення миротворців Технічна місія може скласти рекомендації щодо кількості миротворчого контингенту © United Nations Photo/Flickr
Президент висловив упевненість, що миротворці можуть стати вирішальним чинником для досягнення миру в регіоні.

Відправка оціночної місії ООН до Донецької й Луганської областей може стати важливим кроком, що передуватиме розміщенню міжнародного миротворчого контингенту заявив президент України Петро Порошенко. Він також підкреслив, що Україна готова до обговорення мандата місії.

"Технічна оціночна місія, яку генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш міг би направити у Донбас для розробки відповідних варіантів, безумовно, допомогла б цьому обговоренню", - сказав Порошенко в ході дебатів Генеральної Асамблеї ООН "Ситуація на тимчасово окупованих територіях України" в Нью-Йорку в середу, 20 лютого.

Глава держави висловив упевненість, що розміщення миротворчого контингенту і виведення російських військ з ОРДЛО сприятимуть мирному врегулюванню конфлікту.

"Багатонаціональна миротворча операція під егідою ООН з чіткою метою припинення російської агресії і відновлення суверенітету і територіальної цілісності України може стати вирішальним фактором для встановлення миру", - підкреслив Порошенко.

При цьому він нагадав, що Україна наполягає на тому, щоб мандат місії поширювався на всю територію ОРДЛО, включаючи неконтрольовану українським урядом ділянку кордону з РФ, а всі російські окупаційні формування – покинули територію України. З урахуванням цих умов офіційний Київ готовий до конструктивного діалогу щодо формату миротворчої місії, зазначив Порошенко.

"Будь-яка миротворча операція заснована на ключових миротворчих принципах ООН. Насамперед, вона має бути неупередженою і нейтральною", - підсумував глава держави.

Перед цим представник України в ООН Володимир Єльченко заявив, що технічна місія ООН могла б провести аналіз військово-технічного аспекту миротворчої місії і визначити кількість військовослужбовців, яких необхідно направити до регіону.

Наприкінці січня президент Петро Порошенко повідомив, що три постійних члени Ради Безпеки ООН – США, Британія і Франція - підтримують введення миротворців до ОРДЛО.

Раніше голова ОБСЄ Мирослав Лайчак повідомив про готовність Організації підтримати розміщення миротворців ООН у ОРДЛО, надати підтримку та поділитися досвідом роботи в регіоні.

Спецпредставник Держдепартаменту США по Україні Курт Волкер заявляв, що США підтримують розміщення миротворчої місії в Донбасі, але без згоди РФ втілити цей задум буде неможлив

Україна наполягає, що мандат місії поширювався на всю окуповану територію, включаючи неконтрольовану ділянку кордону з РФ.

Росія, у свою чергу, категорично не хоче пускати миротворців схід від лінії розмежування.

Докладніше про перспективи розміщення миротворчої місії ООН в Донбасі читайте у статті Сергія Рахманіна "Миротворчість і мироігрища" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі