Порошенко закликав Німеччину та країни НАТО спрямувати кораблі до Чорного моря

Поділитися
Порошенко закликав Німеччину та країни НАТО спрямувати кораблі до Чорного моря На думку гаранта, країна-агресор розуміє лише мову сили © president.gov.ua
Таким чином, на його думку, має бути забезпечений стримуючий фактор для російської агресії в регіоні.

Президент України Петро Порошенко закликав Німеччину та країни-члени НАТО спрямувати військові кораблі до Чорного моря після того, як російські спецпризначенці захопили у Керченській протоці українські катери, буксир і 24 моряки. Метою є стримування російської агресії і забезпечення безпеки в регіоні, заявив Порошенко в інтерв'ю Funke Media Group, повідомляє прес-служба гаранта.

"Нам потрібна збільшена військово-морська присутність Німеччини та союзників у Чорному морі як стримуючий фактор для Росії. Агресивні дії Росії є неприйнятними. Міжнародне співтовариство та об'єднана Європа повинні посилити тиск на Росію", - заявив Порошенко у розмові з журналістами.

Президент також закликав союзників України вжити заходів задля зупинки будівництва російського газогону "Північний потік-2" та замислитися над запровадженням нових санкцій проти РФ. "Нам потрібна сильна, уніфікована, недвозначна реакція стосовно агресивної поведінки Росії. Ми повинні зупинити "Північний потік-2". Ми повинні вже зараз думати про нові санкції", - додав він.

Крім цього, на думку Порошенко, настав час для реакції світової спільноти на дії Росії у Великій Британії, де нервово-паралітичною речовиною були отруєні екс-офіцер ГРУ, подвійний шпигун Сергій Скрипаль та його донька. "Я вважаю, що зустріч Європейської Ради у Брюсселі в грудні стане своєчасною можливістю розглянути ситуацію, основану на принципі солідарності та єдності з Україною", - підкреслив він.

Нагадаємо, 25 листопада російські прикордонники атакували і захопили два катери та рейдовий буксир Військово-морських Збройних сил України, які прямували з Одеси до Маріуполя. Поранення дістали декілька моряків, загалом РФ незаконно захопила 24 українця.

Росія на порушення норм міжнародного права не визнає захоплених українців військовополоненими, підконтрольні окупанту "суди" Сімферополя та Керчі на два місяці заарештували їх за обвинуваченням у нібито "незаконному перетині кордону групою осіб". Після арешту моряків почали вивозити до СІЗО "Лефортове" у Москві.

Україна не визнає захоплення суден і "суди" над моряками ВМС, та наголошує на тому, що перехід до Маріуполя здійснювався відповідно до норм міжнародного права щодо забезпечення безпеки судноплавства. Позицію країни поділяють західні партнери.

У зв'язку з ескалацією на Азові, увечері 26 листопада Верховна Рада проголосувала за введення воєнного стану терміном на 30 днів у 10 областях, а також у внутрішніх водах України в акваторії Азовського моря. Закон про введення воєнного стану набув чинності, 28 листопада.

Відповідне правове положення діятиме до 14:00 26 грудня. На посилений режим несення служби перейшли представники силового блоку: прикордонники, військові, поліцейські та СБУ.

Докладніше про нерішучість Заходу у підтримці України проти російської агресії читайте у статті Володимира Кравченка "Різноголосся євроатлантичного хору" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі