Порошенко вніс до Ради законопроект про дипломатичну службу

Поділитися
Порошенко вніс до Ради законопроект про дипломатичну службу Дипслужба в Україні працюватиме по-новому © Сайт президента України
Документ внесено як невідкладний, він розглядатиметься парламентом позачергово.

Президент України Петро Порошенко вніс до Верховної ради законопроект "Про дипломатичну службу".

"Вніс на розгляд Верховної Ради України як невідкладний для позачергового розгляду парламентом законопроект "Про дипломатичну службу". Прийняття закону не менш важливе, ніж побудова оборонної стратегії і затвердження Стратегічного оборонного бюлетеню та реформування армії. Це теж наша армія, але вже на іншому фронті – фронті зовнішньої політики, який дозволяє тримати і мобілізацію союзу коаліції на підтримку України, і продовження санкцій, і рух реформування нашої країни в Європу" , - написав гарант на своїй сторінці в Facebook.

У прес-службі президента наголосили на тому, що основним завдання законопроекту є встановлення нових правових та організаційних засад функціонування дипслужби.

"Основним завданням проекту є встановлення нових правових та організаційних засад функціонування дипломатичної служби як державної служби особливого характеру, яка полягає в професійній діяльності посадових осіб дипломатичної служби, пов'язаній із реалізацією зовнішньої політики України, захистом її національних інтересів у сфері міжнародних відносин, а також прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном. Законопроект визначає правовий статус таких осіб, особливості діяльності органів дипломатичної служби, порядок вступу на дипслужбу, її проходження та припинення, закріплює ротацію як обов'язкову умову проходження дипломатичної служби, а також унормовує питання оплати праці, соціальні гарантії працівників", - додали у прес-служби Порошенка.

На думку президента, відповідний законопроект дозволить реформувати дипломатичну службу відповідно до європейських та світових стандартів, а також підвищить її престижність. Крім того, завдяки йому стане можливою її уніфікація із положеннями закону "Про державну службу", а також забезпечення єдності підходів у правовому регулюванні особливостей дипслужби як складової частини державної служби.

Нагадаємо, 18 серпня Кабінет міністрів України прийняв постанову, якою фактично завершив процес створення нової Дипломатичної академії України ім. Геннадія Удовенка. У рамках роботи зі створення сучасної системи підготовки кадрів дипломатичною службою були вивчені моделі, застосовувані в інших країнах, проаналізовано досвід підготовки "нового дипломата" у США, Великій Британії, Естонії, Ізраїлі, Туреччині, Німеччині, Австралії.

У квітні DT.UA повідомляло про те, що Кабмін погодився з пропозицією МЗС щодо реформування Дипломатичної академії при Міністерстві закордонних справ України, спрямованому на перегляд її статусу і функцій. Установа перестане готувати магістрів і аспірантів, зосередившись на своїй головній функції – підготовці дипломатів.

Детальніше про реформу Дипломатичної академії при МЗС читайте у статті Сергія Корсунського "Реформа Дипломатичної академії: що далі?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі