Порошенко попередив про небезпеку двосторонніх переговорів із Москвою без посередників

Поділитися
Порошенко попередив про небезпеку двосторонніх переговорів із Москвою без посередників Порошенко запропонував кандидатам у президенти позмагатися з ним у дипломатичному мистецтві на дебатах © president.gov.ua
На думку Порошенка, президенти України і РФ у двосторонньому форматі можуть обговорювати звільнення полонених моряків, повернення кораблів і судноплавство в Азовському морі.

Президент України Петро Порошенко констатував, що Україна повинна вести переговори з Російською Федерацією лише з участю міжнародних партнерів. В іншому випадку, переговорна позиція офіційного Києва буде істотно слабкішою.

"Чи можуть бути двосторонні формати переговорів? Звичайно, ми суверенна незалежна держава. Але чи буде позиція України слабкіше, якщо ми поїдемо без підтримки наших партнерів світових? Очевидно, слабкіше", - заявив глава держави в інтерв'ю, яке транслювалося в ефірі українських телеканалів увечері в середу, 27 березня.

Президент нагадав, що міжнародні санкції проти РФ прив'язані до Мінських домовленостей. І відмова України від "Мінська" призведе до скасування цих санкцій.

"Той, хто пропонує щось інше – "будапештські формати", "варшавські формати", "московські формати" - це робиться тільки з однією метою: дати Путіну вислизнути від взятих на себе зобов'язань. Якщо Україна сама відмовиться від мінського процесу, якщо Україна сама відмовиться від нормандського формату - знімуться санкції. Це те, чого хоче Путін", - пояснив глава держави.

"Санкції проти Росії вводяться у зв'язку з невиконанням Мінських домовленостей. Зобов'язання, які взяла Росія і які повинні бути забезпечені, в тому числі через наше рішення про введення блакитних шоломів ООН, згідно з рішенням Ради Безпеки ООН", - додав він.

Порошенко підкреслив, що Україна координує свою позицію не лише з Німеччиною і Францією – учасниками "нормандської четвірки", але і США і Британією.

"Вони (Німеччина і Франція, - Ред.) представляють весь Європейський Союз, включаючи Британію. Це чітко записано в рішеннях Ради ЄС. Координація зі Сполученими Штатами відбувається де-факто перед кожним засіданням. Це повноваження і функції великого друга України Курта Волкера, посла з величезним досвідом і фантастичною працездатністю", - зазначив президент.

Порошенко запросив кандидатів у президенти, які мають відмінний від озвученого погляд на переговорний процес, до публічних дебатів.

"Потрібна компетентність і професіоналізм. А якщо хтось хоче позмагатися у дипломатичному мистецтві – запрошую на дебати", - додав він, підкресливши, що некомпетентні і непідготовлені переговорники не мають права представляти Україну.

"Некомпетентних і безвідповідальних політиканів на гарматний постріл не можна підпускати до цих процесів. Тому що виявиться, що і величезна ціна, яка заплачена за нашу можливість будувати країну, все марно" , - попередив Порошенко.

При цьому він зазначив, що двосторонні переговори президентів України і РФ можливі, зокрема, з питань звільнення військовополонених українських моряків, повернення захоплених кораблів і забезпечення свободи судноплавства в Азовському морі.

"Але комплексна позиція повинна вирішуватися, коли за нами стоїть велика сила. Тому ми йдемо в НАТО", - підкреслив Порошенко.

Президент нагадав, що Крим і Донбас – це невід'ємна частина України, і ніяких компромісів щодо територіальної цілісності і державного суверенітету бути не може.

Кандидат у президенти Володимир Зеленський заявляв, що Києву, на його думку, "не уникнути" двосторонніх переговорів із Москвою, і що він, у разі обрання, буде готовий домовлятися про мир "хоч із чортом лисим".

Зеленський і Юлія Тимошенко неодноразово критикували Мінські домовленості і "нормандський формат" і заявляли про необхідність підключення до переговорів з РФ, США і Британії – підписантів Будапештського меморандуму.

Експерт з питань безпеки Володимир Горбулін висловив упевненість, що ця ідея призведе лише до втрати важливих союзників України.

Анатолій Гриценко озвучував подробиці мирного плану з повернення окупованих територій України, який напрацювала закрита робоча група з його участю. Кандидат у президенти вважає, що відновити державний суверенітет над Донбасом можна протягом п'яти років.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі