Порошенко ухиляється від вимог МВФ щодо антикорупційного суду - FT

Поділитися
Порошенко ухиляється від вимог МВФ щодо антикорупційного суду - FT Порошенко не хоче, щоб іноземні донори втручалися в обрання суддів антикорупційного суду. © Сайт президента України
Український президент радить іноземним донорам не вказувати, яких суддів обирати, називаючи це порушенням української Конституції.

Президент України Петро Порошенко наголосив, що міжнародні донори не можуть диктувати закони його країні, протестуючи проти вимог до Києва створити незалежний антикорупційний суд. Через невиконання цього завдання Україна зіштовхнулася із затримкою у отриманні життєво важливої фінансової допомоги.

Про це пише Financial Times, яке взяло інтерв'ю в українського президента, нагадуючи, що Захід і українське громадянське суспільство вважає створення незалежного антикорупційного суду важливим для приборкання ендемічного хабарництва і закриття сторінки клептократичного минулого через чотири роки після повалення режиму Віктора Януковича.

Створення суду також вважається одним із тестів для здатності Порошенка проводити більш жорсткі реформи в часи, коли парламентські і президентські вибори вже не за горами.

В інтерв'ю Financial Times Порошенко енергійно захищав свій послужний список реформ. Але також застеріг, що МВФ і Венеціанська комісія порушують український суверенітет, коли вимагають, щоб міжнародні донори мали вагоме слово у обранні суддів антикорупційного суду.

"Якщо хтось може уявити, що іноземні донори будуть формувати українські суди, то це проти Конституції", - сказав Порошенко.

Він вказав на прорив у минулий четвер, коли Верховна Рада ухвалила президентський закон про антикорупційний суд в першому читанні. Порошенко підкреслив, що парламент може обговорювати поправки до документу: "Я буду радий, якщо всі наші парнери зможуть обмінюватися аргументами і дійти конкретного компромісу".

За словами Порошенка, від готовий підписати виправлений законопроект, якщо документ буде відповідати Конституції України.

"Мені не подобається ідея, що наступного ж дня будь-хто зможе піти в Конституційний суд і призупинити чи зупинити дію закону. Це буде катастрофа", - сказав український президент.

Антикорупційні активісти звинувачують політичних лідерів в Києві в затягуванні створення антикорупційного суду через страх, хто їхні друзі можуть опинитися на лаві підсудних.

1 березня Верховна Рада схвалила в першому читанні закон "Про Вищий антикорупційний суд". Президентський законопроект №7440 за основу підтримали 282 народних депутата.

Детальніше про проект читайте в матеріалі Центру протидії корупції "Антикорупційне гальмо" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі