Порошенко сподівається, що Україна отримає членство в НАТО після Македонії

Поділитися
Порошенко сподівається, що Україна отримає членство в НАТО після Македонії Президенту не терпиться отримати конкретну дату про членство © Сайт президента України
Президент очікує конкретної дати, коли Україна зможе вступити до Альянсу.

Президент Петро Порошенко заявив, що Україна очікує від керівництва країн-членів НАТО надання Плану дій щодо членства і конкретної дати вступу в Північноатлантичний альянс. Про це президент повідомив під час спільної з президентами Литви і Польщі прес-конференції в Любліні.

"Конкретним кроком, який ми чекаємо з боку керівництва НАТО та країн-членів, є надання Україні Плану дій щодо членства і визначення конкретної дати, коли Україна може стати тепер вже 31-м членом НАТО, бо НАТО постійно розширюється", - цитує слова Порошенка Укрінформ.

Зі свого боку, підкреслив Порошенко, Україна зобов'язується забезпечити відповідність держави критеріям, необхідним для членства в НАТО.

Як повідомлялося, Петро Порошенко заявив про намір подати заявку на членство в ЄС у 2024 році. При цьому в ЄС відмовилися коментувати ініціативу президента і порекомендували зосередитися на нагальних реформах.

Нагадаємо, що Верховна Рада 7 лютого у другому читанні 334 голосами затвердила законопроект "Про внесення змін до Конституції України (щодо стратегічного курсу держави на отримання повноправного членства України в Європейському Союзі та в Організації Північноатлантичного договору)".

Як зазначає Володимир Шаповал у своїй статті "Знову Основний Закон "за викликом"?", приймаючи такі поправки, влада займається ритуальними заклинаннями про значення для нас ЄС і НАТО, а не веде системну і різнопланову роботу для поліпшення рівня життя в країні і розвитку армії. Більш того, в жодній Конституції, прийнятої в державах - членах НАТО, немає згадки про цю організацію, що вказує на рутинний характер членства держав у "звичайних" міжнародних організаціях, а українцям на хвилі передвиборної кампанії членство в ЄС і НАТО підносять як щось таке, що потрібно заслужити.

За даними останніх соціологічних опитувань, 48,5% респондентів відповіли, що Україна повинна вибрати власний шлях розвитку, опираючись на власні ресурси. 38,8% вважають, що країна повинна рішучіше рухатися в напрямку Європи і Заходу. 6,8% опитаних дотримуються думки, що Україна повинна рішучіше рухатися в напрямку Росії і Сходу.

Детальніше про реалізацію Угоди про асоціацію між Україною та ЄС читайте у статті Тараса Качки "Рада асоціації і безрадісна євроінтеграція" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Як писало DT.UA, посли 29 країн-членів НАТО та Північної Македонії підписали протокол про вступ країни в Альянс 6 лютого. Таким чином країна за півтора року стане 30-м членом Альянсу.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі