Переговори в Мінську - Порошенко погодився на фактичну автономію ДНР і ЛНР - Політика - dt.ua

Порошенко погодився на фактичну автономію "ДНР" і "ЛНР"

12 лютого, 2015, 13:08 Роздрукувати

У підписаному сторонами документі немає тільки терміну "автономія".

Порошенко фактично прийняв умови Кремля © www.3dsmodels.com

Незважаючи на відсутність у підписаному в Мінську "Комплексі заходів щодо виконання Мінських угод" пункту про надання статусу автономії непідконтрольним Україні територіям в Донбасі, насправді в документі містяться пункти, які надають "ДНР" і "ЛНР" широку автономію.

Так, документ передбачає "проведення конституційної реформи в Україні з набуттям чинності до кінця 2015 року нової конституції, яка передбачає в якості ключового елемента децентралізацію" (з урахуванням особливостей окремих районів Донецької та Луганської областей, узгоджених з представниками цих районів"), а також прийняття постійного законодавства про особливий статус окремих районів Донецької та Луганської областей згідно з заходами, зазначеними в примітці, до кінця 2015 року.

Читайте також: Нове перемир'я в Донбасі буде таким же нетривалим, як і минулого разу – NYT

У примітці до документа, зокрема, вказані наступні заходи відповідно до закону "Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької і Луганської областей":

- право на мовне самовизначення;

- участь органів місцевого самоврядування у призначенні голів органів прокуратури і судів в окремих районах Донецької і Луганської областей;

- можливість для центральних органів виконавчої влади укладати з відповідними органами місцевого самоврядування угоди щодо економічного, соціального та культурного розвитку окремих районів Донецької та Луганської областей;

- держава надає підтримку соціально-економічного розвитку окремих районів Донецької та Луганської областей;

- сприяння з боку центральних органів влади транскордонному співробітництву в окремих районах Донецької та Луганської областей з регіонами Російської Федерації;

- створення загонів народної міліції за рішенням місцевих рад з метою підтримання громадського порядку в окремих районах Донецької і Луганської областей;

- повноваження депутатів місцевих рад та посадових осіб, обраних на дострокових виборах, призначених Верховною Радою України цим законом, не можуть бути достроково припинені.

Документом передбачається, що на підставі закону України "Про тимчасовий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької і Луганської областей" питання, що стосуються місцевих виборів, будуть обговорюватися і узгоджуватися з представниками окремих районів Донецької та Луганської областей в рамках Тристоронньої контактної групи.

Президент Петро Порошенко після закінчення переговорів заявив, що "незважаючи на жорстке наполягання, ні на який статус автономії ми не пішли". Він додав, що українська сторона "не пішла на жодні ультиматуми". За його словами, припинення вогню має відбутися без попередніх умов.

Але по суті, підписаний президентом "Комплекс заходів" не містить тільки терміну "автономія непідконтрольному Донбасу", але така автономія регіону надається.

При цьому президент взяв на себе зобов'язання фінансування Україною "особливих територій" Донбасу, оскільки документ передбачає "повне відновлення соціально-економічних зв'язків, включаючи соціальні перекази, такі як виплата пенсій та інші виплати (надходження і доходи, своєчасна оплата всіх комунальних рахунків, відновлення оподаткування в рамках правового поля України)".

"Соціальні виплати повинні бути відновлені, але після стабілізації політичної ситуації", - зазначив президент після закінчення зустрічі.

За матеріалами: DT.UA /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №1281, 8 лютого-14 лютого Архів номерів | Зміст номеру < >