Порошенко нагадав Зеленському про червоні лінії перед нормандським самітом

Поділитися
Порошенко нагадав Зеленському про червоні лінії перед нормандським самітом Порошенко поділився із Зеленським досвідом переговорів із Путіним © Європейська Солідарність
П'ятий президент порадив чинному главі держави не довіряти Путіну.

П'ятий президент України і лідер партії "Європейська Солідарність" Петро Порошенко напередодні саміту "Нормандської четвірки" публічно звернувся до президента Володимира Зеленського, давши йому низку порад і нагадавши про "червоні лінії", повідомляє прес-служба "ЄС".

"Я хотів би звернутися з порадами до учасників саміту. У тому числі..., до тих, хто на сьогоднішній день намагаються, як вони стверджують, "йти на рішучі компроміси". "Рішучі компроміси" з Путіним означають поразку. "Рішучі компроміси" з Путіним означають капітуляцію", - заявив Порошенко в ефірі "Марафону Гідності", який ввечері 20 листопада транслювали ряд українських телеканалів.

Зокрема, експрезидент закликав свого наступника не вірити президенту РФ Володимиру Путіну і спиратися на підтримку західних партнерів.

"Мир не є метою Путіна... Він міг би це зробити п'ять, чотири, три, два роки тому. Але він не зацікавлений у мирі", - підкреслив Порошенко.

Він констатував, що "ключі від миру знаходяться в Москві", вказавши при цьому, що "мир повинен бути з урахуванням українського інтересу".

"Моя перша порада - не вірте Путіну. Спирайтеся на наших союзників, спирайтеся на Європейський Союз, Сполучені Штати. Виходьте на ті позиції, які дозволять відновити територіальну цілісність, суверенітет і незалежність нашої держави", - звернувся Порошенко до Зеленського.

До "червоних ліній", котрі президент не має права перетинати, Порошенко відніс "компроміси" щодо територіальної цілісності України, проведення виборів в умовах окупації і відмови від євроатлантичної інтеграції.

"Першою "червоною лінією" має бути жорстка вимога, що компонент безпеки повинен передувати політичному компоненту. Не можуть проводитися на українській землі вибори під дулами автоматів. Це лише легітимізує окупантів і виводить Росію... із зони дії санкцій, які є дуже ефективними", - пояснив лідер "Європейської Солідарності".

Порошенко нагадав, що ключовою позицією чинного закону про особливий порядок самоврядування в ОРДЛО є його тимчасовий характер.

"Свого часу ключова позиція закону "Про особливий режим місцевого самоврядування" була в тому, що він робився на три роки", - зазначив він.

Порошенко підкреслив, що Україна є унітарною державою, і застеріг Зеленського від нав'язуваної Кремлем федералізації.

"Ми не можемо допустити те, що нам намагалися кинути то проект "Новоросії", або щось, що називається федералізація. Чи автономізація, або автономія", - зазначив екс-президент.

"Інтереси Путіна полягають в тому, щоб зупинити рух України до НАТО і ЄС... На жодні компроміси, що обмежують рух України в ЄС і НАТО, країна йти не повинна", - заявив Порошенко.

Євроатлантичну інтеграцію України політик назвав єдиним дієвим інструментом забезпечення безпеки, економічного розвитку та захисту демократії.

"Інших альтернатив у України немає. І в нас є достатньо аргументів для того, щоб в цьому переконатися",- підсумував п'ятий президент України.

Як повідомлялося, Київ, Берлін, Париж і Москва підтвердили участь лідерів чотирьох держав у "нормандському" саміті 9 грудня в столиці Франції. За даними Le Figaro, метою саміту є "відкриття нової послідовності імплементації Мінських домовленостей".

Володимир Зеленський заявляв, що планує обговорити на переговорах звільнення заручників, відновлення контролю над кордоном, "строки припинення війни" та місцеві вибори в ОРДЛО. За словами міністра закордонних справ Вадима Пристайка, Україна розраховує на суттєвий прогрес у врегулюванні конфлікту.

У той же час, в Кремлі продовжують вимагати відведення ЗСУ по всій лінії фронту і надання окупованим територіям особливого статусу" на постійній основі. Прес-секретар Володимира Путіна Дмитро Пєсков заявляв про підготовку якогось документа, на підписання якого за підсумками переговорів розраховує РФ.

14 липня в Парижі і 2 вересня у Берліні відбулися зустрічі зовнішньополітичних радників лідерів України, Німеччини, Франції і Росії з метою відновлення роботи "нормандського формату". Зустріч лідерів "Нормандської четвірки" було заплановано на 17 вересня, але її скасували за ініціативою Росії.

Президент РФ Володимир Путін не брав участі в роботі "Нормандської четвірки" з березня 2018 року, коли було зроблено спільну заяву лідерів чотирьох держав. Остання на сьогодні зустріч лідерів України, Франції, Німеччини та Росії відбулася в Берліні в жовтні 2016 року.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі