Попри заяви противників, електронне декларування нічим не загрожує доброчесним чиновникам

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Попри заяви противників, електронне декларування нічим не загрожує доброчесним чиновникам Чесним чиновникам не слід боятися нової системи декларування
Нова система спрямована на полегшення заповнення декларацій.

Нова система декларування, за задумом, має бути максимально необтяжлива для порядних чиновників і водночас унеможливлювати перебування на державній службі недоброчесних осіб. Однак ще до впровадження системи її противники активно поширюють перекручені відомості про те, як декларування працюватиме насправді, аби саботувати її запровадження, а гнівні запитання про необхідність декларування "книжок і трусів" - лише частина того арсеналу напівправди, який використовують для дискредитації системи, йдеться у статті Дмитра Котляра, Івана Преснякова і Софії Ковач для DT.UA.

Як ідеться у статті, попри чутки про "40 сторінок", електронна декларація нового зразка складається з 16 блоків, кожен із яких чиновник зможе заповнити і зберегти автоматично. Причому добра половина цих блоків переважної більшості чиновників просто не стосуватиметься, тож у розділах, в яких ідеться про незавершене будівництво, бенефіціарну власність або участь у громадських організаціях, треба буде просто зазначити, що тут декларанту нічого декларувати.

"Технічну помилку зробити теж майже неможливо, - система просить рівно стільки цифр, скільки ви маєте вписати, не дозволить уписати букви замість цифр, перевірить, чи ви заповнили всі обов'язкові поля, проведе логічні перевірки й підкаже, побачивши десь помилку, яку слід виправити. Нова система, зокрема завдяки тому, що вона електронна, дозволить максимально полегшити процес заповнення декларації та створити зручну систему підказок і допомоги кожному чиновнику", - наголошують автори.

Крім того, за їхніми словами, міф про потребу оцінки майна задля декларування можна забути.

" Кожну шоколадку, одяг, особисті речі також декларувати не потрібно, хіба що декларантові знадобиться дуже багато, скажімо, шоколаду, і викупив він його оптом на суму, що у 2015-му перевищувала 60,9 тис. грн. Доброчесним чиновникам, яким зацікавлені особи не дарують подарунків захмарної вартості, переживати не потрібно, як і просити на час служби подарунки виключно з чеками. Якщо ж до влади приходить бізнесмен зі списку журналу "Форбс", його власністю й так опікується окрема команда юристів, яка, очевидно, допоможе своєму патронові заповнити все правильно. Адже власність, так би мовити, зобов'язує", - йдеться у матеріалі.

Читайте також: Президент запропонував Раді повернути електронне декларування на 2016 рік та ввести штрафи

Нагадаємо, 15 березня Верховна Рада прийняла останній безвізовий закон про електронне декларування доходів і майна чиновників. Законопроект №3755 про особливості надання посадовими особами декларацій про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру в 2016 році з пропозиціями президента України Петра Порошенка підтримали 278 народних депутатів.

Детальніше про електронне декларування читайте у статті Дмитра Котляра, Івана Преснякова та Софії Ковач "Чого вам ніколи не розповідали про електронне декларування чиновників" у свіжому випуску тижневика "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі