Більшість зареєстрованих депутатами законопроєктів економічно неможливо втілити - Політика - dt.ua

Понад половина законопроектів Ради – фінансовий популізм

4 грудня, 2019, 16:23 Роздрукувати

Такі дані підтвердили в Міністерстві фінансів.  

© Василь Артюшенко, DT.UA

Половина законопроектів, зареєстрованих у Верховній Раді IX скликання є нереальними до виконання і мають ознаки фінансового популізму, заявляє Комітет виборців України з посиланням на дані Міністерства фінансів України, отримані у відповідь на інформаційний запит.

Так, за період із 29 серпня по 19 листопада 2019 року Міністерстром фінансів України було надано 447 експертних висновків до законопроектів щодо фінансових можливостей їх реалізації. За результатами опрацювання законопроектів 236 із них або 53% було визнано такими, що негативно впливатимуть на дохідну або витратну частину державного бюджету і, відповідно, унеможливлюють їх реалізацію.

"Проблема фінансового популізму, хоч і в меншому машстабі, мала місце і в парламенті попереднього скликання. Так, за даними КВУ в 2016 році негативні висновки Мінфіну отримали 34% законопроектів, у 2017 році – 32%. Однак станом на зараз ця цифра різко стрибнула і складає вже 53%. Як правило, більшість нереалістичних докумнтів реєструють самі народні депутати, які, з одного боку, вимагають підвищення соціальних стандартів, але, з іншого, не обгрунтовують за рахунок чого було б реально здійснити такі виплати. При цьому чинне законодавство зобов'язує депутатів подавати фінансові розрахунки до законопроектів, однак на практиці цю норму майже не виконують або ж вказують відверто нереальні джерела доходів", - пояснив голова КВУ Олексій Кошель.

Серед фінансово нереалістичних документів проект закону №2297 "Про внесення зміни до статті 7 Закону України "Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб" щодо щомісячної адресної допомоги" (автори – Н. Королевська, Ю. Солод), №2278 "Про внесення змін до Митного кодексу України (щодо соціального захисту учасників ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи)" (автори – Г. Третьякова, В. Струневич, О. Арсенюк, С. Гривко, А. Остапенко), №1136 "Про внесення змін до Закону України "Про державну допомогу сім'ям з дітьми" щодо збільшення розміру допомоги при народженні дитини та порядку її виплати" (автор – Д. Шпенов) та ін.

Читайте також: КВУ назвав фракцію, яка найбільше підтримує "Слугу народу" в ухваленні законів

Зазначимо, що в Раді IX скликання в перші три місяці роботи зареєстровано 1 193 законопроекти, що становить 30 законопроектів на одне пленарне засідання.

За матеріалами: Комітет виборців України /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №1277, 11 січня-17 січня Архів номерів | Зміст номеру < >