Польща вважає, що угоду про асоціацію України з ЄС підпишуть не раніше другої половини 2012-го

Поділитися
Варшава вважає, переговорний процес щодо угоди про асоціацію України з ЄС завершиться цього року, однак для підписання договору належить пройти складну бюрократичну процедуру.

Зокрема, текст документа потрібно перевести 22 мовами, потім його має бути перевірено у столицях країн-членів ЄС. Все це вимагає часу, тому підписання договору про асоціацію технічно можливо не раніше другої половини 2012 року, повідомив в інтерв'ю «КоммерсантЪ-Украина» посол Польщі в Україні Хенрік Литвин.

«Але я хочу підкреслити, головне - завершити переговорний процес. Після того як текст договору буде узгоджено на політичному рівні, його підписання буде тільки питанням часу», - додав він.

Коментуючи заяви Києва про те, що у тексті договору про асоціацію має бути згадка про перспективу членства України в ЄС, посол сказав: «Для України це щось на зразок політичного гасла, мовляв, ми - в Європі. І у Києві багато хто вважає, що Європі дуже легко сказати - так, у вас є така перспектива. Але зрозумійте, в Євросоюзі слова, записані в документах і ті, що прозвучали в офіційних заявах, мають величезне значення, у тому числі правове. У багатьох країнах ЄС декларацію перспективи сприймають не як політичну заяву, а як етап юридичної процедури. А до цього етапу, на думку більшості членів ЄС, переходити поки рано. Хоча насправді в Європі ні в кого немає сумнівів, що в України є європейська перспектива, що членство країни в ЄС можливо».

Свою впевненість Х.Литвин пояснив тим, що ніде не зафіксовано обмежень для розширення ЄС, що у статутних документах Євросоюзу є вимоги до країн, які бажають до нього вступити.

«Так, ЄС ще не готовий говорити про конкретику щодо України. Вирішення цього питання пов'язане з тим, чи справді українське суспільство хоче в майбутньому вступити до ЄС і чи готове воно для цього змінити свою країну? Якщо така готовність буде, проблем не виникне. У 1994-1995 роках я жив в Італії. Для більшості людей, з якими я там спілкувався, можливість вступу Польщі в НАТО і ЄС була неймовірним футуризмом. Але через три роки ми вже були у НАТО! А потім виявилося, що зміни у країнах Центральної та Східної Європи настільки збігаються зі стандартами ЄС, що у Європи просто немає іншого виходу, окрім розширення», - зазначив посол.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі