Польща не пустила чиновника з окупованого Криму на конференцію ОБСЄ

Поділитися
Польща не пустила чиновника з окупованого Криму на конференцію ОБСЄ МЗС Польщі відмовив у в'їзді в країну так званому замголови «Ради міністрів Республіки Крим» Г. Л. Мурадову © Военное обозрение
МЗС Росії звинуватив Польщу в "черговому недружньому кроці".

МЗС Польщі відмовив у в'їзді в країну так званому замголові "Ради міністрів Республіки Крим" Г. Л. Мурадову, який планував прибути до Варшави для участі в нараді ОБСЄ з огляду виконання зобов'язань у сфері людського виміру, повідомили в МЗС РФ.

"Дане рішення влади Польщі з посиланням на те, що Г.Л.Мурадов включений Євросоюзом у санкційні списки громадян Російської Федерації, викликає повне відторгнення, оскільки йде врозріз із зобов'язаннями Варшави щодо забезпечення діяльності міжнародних організацій, зокрема, Бюро ОБСЄ з демократичних інститутів і прав людини, що знаходиться в польській столиці, під егідою якого проводиться згадана зустріч", - вважають в МЗС Росії.

Також в РФ засумнівалися в здатності Польщі виконувати функції приймаючої сторони БДІПЛ ОБСЄ і місця проведення загальноєвропейських форумів.

Крім цього, російська сторона назвала цей інцидент черговим недружнім кроком Польщі".

"Відповідальність за негативні наслідки для російсько-польських відносин цілком і повністю лягає на польську сторону", - додали в російському дипломатичному відомстві.

Читайте також: Польща і Швеція поглиблюють військове співробітництво на фоні агресії Росії в Україні

Санкції проти Росії вводилися США, Євросоюзом та деякими іншими країнами (Австралією, Японією, Канадою, Норвегією і так далі) в декілька етапів в 2014 році. Після анексії Криму США і ЄС ввели персональні санкції проти політиків та інших громадян Росії та України (наприклад, представників колишньої влади і "активістів" "ДНР"-"ЛНР", які відповідальні за схвалення підриву територіальної цілісності України). Їх рахунки (при їх наявності) були заморожені, їм був заборонений в'їзд у Штати і країни Євросоюзу. У цей список потрапили кілька компаній, чиї рахунки були заморожені. Протягом півтора років цей список поповнювався і досяг 150 чоловік і 37 компаній, санкції регулярно продовжувалися.

Санкції більш високого рівня - економічні, були введені влітку 2014 року (ряд економічних санкцій США ввели ще навесні - ред.), після проголошення на території України за підтримки Росії "республік ДНР і ЛНР", а також початку бойових дій, поставок військової техніки для проросійських сепаратистів через кордон України, у чому Росію неодноразово звинувачувала українська сторона і НАТО.

Санкції щодо Криму з боку Штатів і ЄС були введені в грудні 2014 року, проте в 2015 році дещо пом'якшені. Обмежувальні заходи щодо Криму в червні 2015 року були продовжені до літа 2016 року.

Після ескалації конфлікту на Сході України взимку 2015 року, через місяці після підписання і невиконання Мінських угод, список персональних санкцій був розширений. ЄС та США продовжили санкції проти Росі влітку 2015 року до кінця січня 2016 року.

Економічні секторальні санкції ЄС і США щодо РФ включають обмеження у сфері кредитування банків, оборонних підприємств і підприємств нафтопромисловості. Також введені обмеження на поставки в РФ зброї і військової техніки, військових технологій і технологій подвійного призначення, а також високотехнологічного обладнання та технологій для нафтовидобутку.

У відповідь на санкції Заходу Росія також ввела обмежувальні заходи: ввела заборону на поставки практично всієї харчової продукції із західних країн, а також створила відповідний список нев'їзних до Росії громадян США та ЄС.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі