Половина українців хочуть назад, в СРСР - Політика - dt.ua

Половина українців хочуть назад, в СРСР

16 березня, 2011, 13:30 Роздрукувати

Якби сьогодні відбулися референдуми про збереження СРСР і про підтримку Акту проголошення незалежності України, то 47% українців підтримали б збереження Радянського Союзу і 51% українців проголосували б за незалежність України.

Про це свідчать дані соцопитування, проведеного компанією Research&Branding Group.

У регіональному розрізі прихильників збереження СРСР більше серед жителів Південного Сходу (61%) і людей старшого покоління (60%), а прихильники Незалежності переважають серед жителів Західної України (82%) і молоді (59%).

На сьогодні в особистому сприйнятті розпаду Радянського Союзу українці розділилися на тих, хто вважає цю подію «закономірним фіналом комуністичної імперії» (44%), і тих, для кого зникнення СРСР - «найбільша геополітична катастрофа ХХ століття» (43%).

Думки українців розділилися щодо того, чи можна було уникнути розпаду СРСР: 46% опитаних вважають, що крах СРСР був спровокований і його можна було уникнути, тоді як на думку 43% жителів України припинення існування СРСР було неминучим, обумовленим історичними, політичними та економічними чинниками.

Більше половини жителів України (54%) згодні з тим, що було б краще, якби СРСР все ж було збережено, а кожен третій (33%) дотримується протилежної думки.

Дослідження громадської думки населення було проведено компанією Research&Branding Group у період з 1 по 9 березня 2011 року. Збір інформації проводився методом особистого інтерв'ю у 24-х областях України і АР Крим. Респонденти відбиралися за квотною вибіркою, що репрезентує доросле населення країни за місцем проживання (область), статтю і віком. Обсяг вибіркової сукупності склав 2075 осіб. Очікувана середня помилка вибірки складає ±2,2%.

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №43-44, 16 листопада-22 листопада Архів номерів | Зміст номеру < >