Половина громадян України вважають метою Голодомору знищення української нації

Поділитися
Громадяни України розділилися в оцінці причин Голодомору © Андрій Товстиженко, DT.UA
Найбільше вірять у "природний" характер Голодомору жителі Півдня та Сходу України, виборці КПУ і Партії регіонів. На Заході і в Центрі впевнені у спланованій акції зі знищення української нації.

Більшість громадян України (64%) впевнені, що Голодомор 1932-1933 років став наслідком дій влади на чолі з Сталіним і був штучного походження, а 23% вважають, що його було викликано "природними обставинами". Про це свідчать дані соцопитування фонду "Демократичні ініціативи".

Оцінка причин Голодомору дуже відрізняється залежно від регіону України. Вважають його спланованою акцією влади 95% жителів Західного регіону, 72% Центрального, 57% Південного та 36% Східного.

Більшість респондентів (53%) згодні з припущенням, що метою Голодомору була боротьба з селянством і примус вступати до колгоспів (74% жителів на Заході, 55% - у Центрі, 56% на Півдні і 36% на Сході).

З тим, що метою Голодомору було цілеспрямоване знищення української нації, згодні 45% опитаних, не згодні - 26% (згодні - 70% на Заході, 69% - у Центрі, 25% на Півдні і 19% на Сході).

На Сході і Півдні значна частина жителів вважає, що Голодомор було обумовлено "природними обставинами" (29% на Сході і 33% і на Півдні), на відміну від мешканців Заходу і Центру, де так вважають відповідно 4% і 21%.

З тим, що Голодомор було викликано діями влади на чолі зі Сталіним, згодні прихильники всіх політичних сил: ВО "Батьківщина" (згодні - 87%, не згодні - 2%), партії "УДАР" (згодні - 79%, не згодні - 6%), ВО "Свобода" (згодні - 93%, не згодних немає), Партії регіонів (згодні - 52%, не згодні - 22%) і навіть Комуністичної партії (згодні - 64%, не згодні - 21%).

Проте значна частина виборців КПУ (48%) та Партії регіонів (37%) вважають, що Голодомор було обумовлено "природними обставинами". Серед прихильників інших політичних сил таку думку поділяють набагато менше людей: 15% серед виборців "Батьківщини", 20% - серед виборців "УДАРу" і 3% - серед прихильників партії "Свобода".

Соцопитування було проведено фондом "Демократичні ініціативи" спільно з соціологічною службою Ukrainian Sociology service з 5 по 16 жовтня 2013 року. Було опитано 2000 респондентів за вибіркою, що репрезентує доросле населення України (старше 18 років) за такими показниками, як стать, вік, рівень освіти, тип і регіон проживання. Теоретична похибка вибірки - 2,3%. Дослідження проведено за фінансової підтримки Національного фонду підтримки демократії (США). !zn

Читайте також:

Дві третини українців вважають Голодомор 1932-33 років геноцидом

Кабмін виділив гроші на пам'ятник жертвам Голодомору у Вашингтоні

Психологічні наслідки Голодомору - занижена самооцінка і страх українців перед владою

Україна вшанувала пам'ять жертв Голодомору загальнодержавною хвилиною мовчання

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі