"Плівки Курченка" у справі Саакашвілі змонтовані мінімум з 24 різних фрагментів - експерт

Поділитися
"Плівки Курченка" у справі Саакашвілі змонтовані мінімум з 24 різних фрагментів - експерт Записи розмов "Саакашвілі" та "Курченка" змонтовані, вважає експерт © Forbes.ua
На думку фахівця, вони не можуть бути доказом у суді.

"Плівки" із доказом зв'язку колишнього губернатора Одеської облдержадміністрації, лідера партії "Рух нових сил" Міхеїла Саакашвілі з олігархом-втікачем Сергієм Курченком можуть бути змонтовані з різних шматків розмов, вважає експерт з фоноскопії Кирило Усков.

Як зазначає "Українська правда", першу експертизу відповідних записів було проведено для телеканалу ZIK.

"Цей матеріал, який продемонструвала Генпрокуратура, це щось похідне. Яку обробку воно пройшло, ми можемо лише здогадуватися. Це по суті мультік. Головна неприємність з цим мультіком те, що представники Генпрокуратури чітко не кажуть, що вони це зібрали зі шматків. Там у верхньому куті екрану змінюється дата, але якщо тільки слухати та не дивитися на екран, то цього можна не помітити. Ніби єдина розмова. Насправді, це фрагменти якихось розмов, які відбувалися невідомо коли невідомо за яких обставин" - зазначає експерт.

Усков встановив, що в оприлюднених Генеральною прокуратурою України "цільних" записах є 24 фрагменти. Проте через відсутність оригіналів фрагментів діагностика монтажу ускладнюється.

Аналіз динамічної спектрограми окремих шматків також підтверджує версію щодо монтажу відповідних "плівок".

"По спектрограмі можна чітко зрозуміти, що цей проміжок забитий нулями. Там взагалі немає жодного сигналу. Це дуже чітко дозволяє виділяти те, що точно не є єдиним фрагментом. Є такий проміжок – це вже різні шматки записів. Ось, наприклад, різке пониження шуму, може бути неакуратна склейка. Хоча гарантії жодної. Якщо пролистати цю динамічну спектрограму, то ми з завідною регулярністю будемо бачити такі білі полоси, які нам вказують на межі фрагментів", - наголошує Усков.

На думку спеціаліста, десятисекундний фрагмент, на якому йдеться про "захоплення Харкова" не пов'язаний з усією іншою розмовою, що також може свідчити про монтаж.

"Як цей шматок пов'язаний з усією іншою розмовою? Бог його знає. Може бути таке, що це була єдина ціла розмова, і з неї випустили якісь неінформативні шматки. А може це і не була єдина розмова", - вважає він.

Також запис розмови "Курченка" та "Саакашвілі" містить "артефакт": різку ступенева зміна фонового шуму. На думку Ускова, попри те, що таке буває в житті, він схиляється до думки про те, що це – фрагменти двох різних розмов.

На його думку, ідентифікувати голоси "Міхеїла Саакашвілі" та "Сергія Курченка" на записах ГПУ також важко.

"Об'єм мовного матеріалу не дозволяє говорити про категоричний позитивний висновок, що це голос Саакашвілі і голос Курченка", - підкреслює він.

Експерт також твердить, що ці записи доказом у суді бути не можуть.

"Щодо монтажу оприлюднених записів, то тут говорити абсолютно нема про що. Ця звукова доріжка однозначно складена шляхом монтажу. Тут особисто у мене запитань жодних немає. Але це і не доказ, це документальне кіно", - резюмує Кирило Усков.

Зазначимо, раніше Печерський районний суд Києва не задовольнив клопотання прокуратури про обрання Саакашвілі запобіжного заходу у вигляді цілодобового домашнього арешту.

Нагадаємо, ввечері 8 грудня співробітники поліції затримали лідера "Руху нових сил", екс-президента Грузії і колишнього голову Одеської облдержадміністрації Міхеїла Саакашвілі та передали його до СБУ.

Перша спроба затримання Міхеїла Саакашвілі була здійснена 5 грудня, але прихильникам політика, які заблокували автобус із правоохоронцями, вдалося його звільнити.

Нагадаємо, Саакашвілі інкримінують порушення за ч.2 статті 256 КК (сприяння учасникам злочинних організацій та приховування їхньої злочинної діяльності).

Як заявив генеральний прокурор Юрій Луценко, Міхеїл Саакашвілі вступив у змову з олігархом-втікачем Сергієм Курченком і за його гроші організовував низку акцій в Україні, метою яких було дестабілізувати ситуацію в країні. Зокрема, мова йде про не менш ніж 500 тисяч доларів США.

Детальніше про скандал із затриманням Саакашвілі та його конфлікт із президентом Петром Порошенком читайте у статті Сергія Рахманіна "Двоє на дірявому даху" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі