Підставні донори "Батьківщини" помолодшали і навчаються у вишах – Bihus.Info

Поділитися
Підставні донори "Батьківщини" помолодшали і навчаються у вишах – Bihus.Info Донори змінюються, схема залишається тією самою © Рух ЧЕСНО
На зміну касиркам та пенсіонерам прийшли "заможні" студенти і солдати-строковики.

"Батьківщина" залишається лідером з тіньового фінансування серед усіх українських політичних сил. За тертій квартал поточного року партії вдалося назбирати 90 млн гривень пожертв, втім самі "жертводавці" й гадки не мають, звідки в них такі гроші, йдеться у новому розслідуванні Bihus.Info.

""Батьківщина" - один із найстабільніших лідерів з тіньового фінансування своєї політичної сили. Великі суми на рахунки партії регулярно вносять підставні фізособи та компанії з ознаками фіктивності. Реального спонсора політсила при цьому не показує, вдаючи, що існує саме завдяки цим самим непрозорим пожертвам", - йдеться у матеріалі.

Водночас такі оборудки політсили порушують закон, яким встановлені суттєві обмеження щодо фінансування політсил і зобов'язання показувати всі надходження і витрати.

Попри численні розслідування ЗМІ про фейкових "донорів", партія продовжує "збирати гроші" саме таким чином, змінюються лише цільові групи "жертводавців". Так, у третьому кварталі 2019 року на зміну манікюрницям, касиркам і пенсіонеркам прийшли "заможні" студенти та солдати-строковики.

Так, студент Уманського педагогічного університету ім. Тичини Олександр Стецюк нібито пожертвував "Батьківщині" майже півтора мільйона гривень. При цьому матір хлопця працює головною спеціалісткою відділу освіти, молоді та спорту Уманської РДА, а сукупний дохід родини разом з доходами чоловіка і пенсією бабусі Олександра не дотягує до 240 тисяч гривень. Звідки такі гроші у 21-річного сина, Стецюк пояснити не захотіла.

Дівчина щедрого "жертводавця", 20-річна Аліна Качур, поповнила партійну касу ще на 1 мільйон 450 тисяч гривень. "Просто зберігала, накопичувала і перерахувала", - так коротко пояснює Качур своє донорство.

В один день з Олександром і Аліною внесли гроші три її подруги. Студентки факультету соціальної роботи Уманського гуманітарно-педагогічного коледжу ім. Шевченка Ірина Погуляйко й Анна Крижановська пожертвували по півтора мільйона гривень. Стільки ж не шкода для політсили і офіціантці краматорської піццерії Лілі Кізлик.

У середині липня по півмільйона перерахували ще двоє студентів Уманського педагогічного коледжу - Іван Хлівний з факультету дошкільної освіти та Вікторія Бульба з факультету початкової освіти. Понад мільйон та понад півтора мільйона гривень перевели студентки місцевого педагогічного університету Сніжана Еверт з факультету дошкільної та корекційної освіти та Дар'я Мартинюк з факультету соціальної роботи.

В один день по 500 тисяч вирішили скинутися Марія Білокур (факультет дошкільної та спеціальної освіти) і Анастасія Баранець (факультет української мови та літератури).

По півмільйона кожна перерахували сестри Анна Запорожець та Ольга Калашник з села Сушківка Уманського району. Молодша Оля – студентка професійно-технічного училища №36. "Не знаю, хто такі відомості подавав. Де двадцятирічна дитина може взяти таку суму, яка живе в селі", - зазначила мама дівчат.

Не вірить у фінансову любов сина до "Батьківщини" на суму 1 мільйон 300 тисяч гривень і мати Артура Смілянця з Умані. Жінка – підприємниця, минулоріч заробила понад 47 тисяч гривень, ще 6 тисяч отримала при народженні дитини. Батько Артура – начальник караулу у пожежній частині, він отримує близько 120 тисяч на рік. Сімейний бюджет родини не дотягує й до 200 тисяч гривень.

"Артур зараз в армії служить вже десь 3 місяць. Звідки в дитини можуть бути гроші, якщо він був студентом і пішов в армію", - розповідає мати "спонсора".

Уманську районну організацію політичної партії "Всеукраїнське об'єднання "Батьківщина" очолює Людмила Сальникова. Жінка запевняє – не знає, звідки політсила отримує фінансування.

"Я за це нічого не знаю. Я не займаюся фінансуванням партії. Я не організовувала нікого. В нас керівники районних організацій цим не займаються. Мені самій навіть цікаво дізнатися прізвища цих людей, чи знаю я їх", - зазначає вона.

Низка спонсорів підтвердили, що справді перераховували гроші, однак пояснити, звідки у них такі кругленькі суми – не змогли.

Наприклад, 140 тисяч перерахував Сергій Мовчан з Броварів, а вже за півтора місяці після пожертви чоловік шукав роботу механіком. "На перспективу допоміг партії. Бачу колосальні перспективи. Назбирав, збирав багато років", - зазначив він.

В один день із ним таку ж суму перекинула і його одномістянка Леся Понзель. Історія - майже аналогічна. У травні жінка шукає роботу менеджера з продажу об'єктів нерухомості на 35 тисяч гривень на місяць, а у липні вже перераховує "Батьківщині" суму в чотири рази більшу.

Понад 140 тисяч пожертвувала політсилі мешканка Маріуполя Марина Разночинцева. На парламентських виборах 21 липня жінка була довіреною особою від партії "Батьківщина" у Донецькій області. Станом на 26 червня Разночинцева ще була у пошуках роботи, свідчать дані на сайті Центральної виборчої комісії.

"Це вкотре підтверджує тезу про те, що "Батьківщина" продовжує використовувати явно підставних осіб для того, щоб заводити кошти невідомого походження на свій рахунок. І вже вкотре на це відсутня реакція контролюючого органу", - резюмується у матеріалі.

Нагадаємо, на початку лютого Державне бюро розслідувань відкрило провадження щодо можливої легалізації коштів партією "Батьківщина". Рішення прийняли після скарги юристів проекту "Тисни".

У 2017 році журналісти Bihus.info виявили у звіті партії суттєві невідповідності між звітом і реальними внесками, що здійснювали донори ВО "Батьківщина". Згідно зі звітами 2016-2017 років, партія нібито отримувала по декілька тисяч гривень від пенсіонерів, які розповідали, що насправді перераховували по 2, 4 чи 10 гривень.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі