Про що заявив Богдан в інтерв'ю BBC Україна: основні цитати - Політика - dt.ua

Переїзду не буде, а в "Слузі народу" є психічно хворі люди: про що заявив Богдан в інтерв'ю "BBC Україна"

16 вересня, 2019, 15:52 Роздрукувати

Деякі цитати з інтерв'ю виглядають не надто однозначними.  

© Новое время

Голова Офісу президента Андрій Богдан не надто щедрий на спілкування з журналістами а його відповіді часто доволі провокативні. Не обійшлось і без неоднозначних заяв і в інтерв'ю "BBC Україна", після якого враження про посадовця доволі неоднозначне.

Команда президента поки що відмовилася від ідеї переїзду Офісу президента з Банкової: "Переїзд такого Офісу - це не може бути тимчасовий будинок, таку будівлю треба будувати з самого початку під цю функцію, - заявив Богдан і звинуватив журналістів у неправильному висвітленні теми: "От чому я тоді сказав популярну фразу, що ми не спілкуємося з журналістами напряму. Бо журналісти свої думки або думки суспільства видають або трансформують через своє уявлення життя і світу, транслюють це в суспільство дещо викривлено".

Чому Зеленський не їздить на велосипеді: "Ми всією командою іноді виходимо просто пообідати в ресторани, які є поряд, і це теж є з одного боку демонстрацією відкритості і близькості до народу, з іншої - це ризики безпеки".

Богдан про свою роль "сірого кардинала": "Моє завдання, щоб всі гілки влади працювали синхронно для досягнення певної цілі. Я не можу комусь диктувати ні кадрових рішень, ні рішень тактичних, стратегічних. Цілі органам державної влади ставить президент. Я контролюю, щоб вони синхронно рухались до досягнення цієї цілі".

Що ви найчастіше йому шепочете?: "Це поради, це ідеї, які виникають. Якщо це зараз не сказати, а сказати потім, то буде втрачено момент. … Він мене постійно заспокоює, мене це переслідує ще з дитячого садочка, коли мої батьки мене постійно заспокоювали".

Про зустріч з Коломойським: "Я не розумію, чому суспільство це так цікавить. … В нас була проблема, пов'язана з енергетичною незалежністю України. Один з пунктів - мітинги під "Укренерго" працівників феросплавних заводів Коломойського. … Ми на шляху пошуку компромісу".

Про обмін утримуваними особами: "Була політична воля. .. мені здається, що Петру Олексійовичу було вигідно тримати наших бранців там для того, щоб цим аргументом впливати на думки провідних політиків світу".

Про можливу кризу у відносинах з Нідерландами: "Європейські політики говорять, що захищають інтереси свого населення, своєї країни, свого майбутнього. Вибачте, а кого ми маємо захищати? Інтереси Нідерландів? У них бізнес з Росією. У них дуже тісні відносини, спільні якісь політичні погляди, у них є, на що міняти на Цемаха".

Переговори в Нормандському форматі: "Все, що я там можу зробити, - це як ведмідь в посудній лавці".

Про розмови Зеленського та Путіна: "Було три телефонних розмови, суть та інтонація цих розмов дають мені надію на завершення військового конфлікту".

Про розпуск ЦВК: "Шлях до прекрасного нескінченний. Кожна наступна ЦВК має бути все ліпшою і ліпшою. … Це дійсно, напевно, найкращий склад ЦВК, який був, проте, вони приймали політичні рішення… Не треба мені філософія про те, який безкінечно хороший пітон. Я говорю про факт - це контроль тими, хто втратив довіру народу, одного з центральних пультів управління державою".

Про фракцію "Слуги народу": "Там є божевільні люди, психічно хворі. Зріз суспільства. Наука не встановила, хто така психічно здорова людина, в кожного з нас є фобії, і у вас, і в мене. Немає еталону психічно здорової людини. Хтось себе відчуває тваринкою - що ж ми можемо зробити. … Якщо хтось там вийде з команди і перестане бути частиною нашої команди - мабуть, ми будемо розцінювати його ворогом".

Богдан про Порошенка: "Петро Олексійович Порошенко в моєму особистому рейтингу у глибокому негативі. …  Як, маючи повноту влади, абсолютну концентрацію влади у 2014 році, так її прос..ти за пів року - я не розумію".

Про журналістів і відносини з ними: "Частина корупції у цій державі - це корупція четвертої влади. Журналісти - це четверта влада, і вона глибоко корумпована, як і вся держава. … Суспільство хоче очищення не тільки судової, правоохоронної системи, але і журналістської. Вам, звичайно, це не сподобається, це буде "хайп" номер два, але ви повинні це також усвідомлювати".

"Дивіться, я абсолютно адекватно спілкуюся з журналістами. Але для мене є частина журналістського середовища, яка не працює згідно зі стандартами журналістської етики. І на їхні питання, чому ви з нами не розмовляєте, я так і говорю: я вважаю, що ви не відповідаєте цим стандартам, спілкування з вами буде для мене принизливим".

Покарання за кнопкодавство: "Кнопкодавство - негативне явище для суспільства, але на заміну треба все одно приймати якісь інші способи. … А от голосування - інше. У нас це просто змішано в одну непрацюючу форму".

Про зняття мораторію на продаж землі: "Я не знаю, на якій стадії розробка цього законопроєкту. Я думаю, що на якійсь завершальній. … Але є дуже сильний соціологічний маркер: народ в принципі проти вільного обігу земель… Якщо землею будуть володіти громадяни інших держав - нічого страшного не відбудеться, жодної різниці. Навпаки, власник зацікавлений в ефективному використанні землі".

Про Кличка і Київ: "Нам подобається, як він поводиться… Ми дивимось за ним. … Найменша проблема в цьому всьому - це кандидати. Може, я навіть піду. … Я вважаю, що для мене це спуститися на декілька сходинок вниз".

Чи будуть позачергові вибори: "У нас позачергові вибори проводяться завжди на строк до чергових - щоб всі ради по всій Україні одночасно перезавантажувались. Якщо зараз робити дострокові, то вони будуть зовсім недалеко від чергових. А чергові у нас швидко".

За матеріалами: BBC Україна /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №1288, 28 березня-3 квітня Архів номерів | Останні статті < >