Перед суботнім мітингом у Росії презентували новий електорошокер - Політика - dt.ua

Перед суботнім мітингом у Росії презентували новий електорошокер

8 грудня, 2011, 08:48 Роздрукувати

Науково-виробниче об'єднання Спеціальних матеріалів (НВО СМ, Санкт-Петербург) розробило новий високоефективний службовий багатозарядний електрошоковий пристрій дистанційної дії "Паралізатор", застосувавши нові технічні рішення.

© ridus.ru

"Новий захисний пристрій у вигляді електрошокера, дозволяє нейтралізувати фізичну активність правопорушників, знизити їхню агресивність і сприяти затриманню без заподіяння важких травм, тим більше смертельних ушкоджень", - сказав у четвер генеральний директор НВО СМ, академік Російської академії ракетних і артилерійських наук Михайло Сільніков.

За його словами, застосування співробітниками правоохоронних органів табельної вогнепальної зброї при припиненні правопорушень ускладнюється обставинами як правового, так і психологічного характеру.

"Пристрій у вигляді електрошокера, тим більше дистанційної дії, нешкідливий і ефективний за больовим і морально-психологічним впливом на правопорушника, швидко вводиться в робочий стан, може застосовуватися багаторазово", - зазначив М.Сільніков.

Співрозмовник агентства підкреслив, що впровадження і використання електрошокерів дистанційної дії у Росії гальмувалося через дорожнечу змінних картриджів. У багатозарядному "Паралізаторі", окрім тактико-технічних переваг, досягнуто оптимального співвідношення ціни і якості. "У цьому плані аналогів виробу немає", - підкреслив М.Сільніков.

За його словами, співробітники правоохоронних органів зможуть швидко набути практичних навичок використання електрошокера в ході тренувань. "Адже ціна змінного картриджа в кілька разів нижча, ніж у інших зарубіжних і російських зразків", - уточнив М.Сільніков, підкресливши, що "Паралізатор" пройшов повний комплекс медичних випробувань і отримав відповідне схвалення. Пристрій володіє граничною дозволеною російськими нормативними документами потужністю.

"Найближчим часом, після проведення міжвідомчих випробувань, ми приступимо до серійного виробництва новітніх "Паралізаторів", - зазначив співрозмовник агентства.

Характеризуючи новий службовий пристрій, М.Сільніков сказав, що мета вражається на відстані до десяти метрів, електричний розряд передається двома дротами зі стрілками-електродами. За його словами, уражена з "Паралізатора" людина не зможе вжити активних відповідних дій протягом декількох хвилин. У ході роботи над пристроєм було "отримано унікальний ефект, причому - за час дії у три-п'ять разів менший, ніж в існуючих російських і кращих зарубіжних моделей". "Такий ефект досягнуто "шляхом оптимізації форми електричного імпульсу ", - уточнив генеральний директор НВО СМ.

Коментуючи правову сторону застосування службових електрошокових пристроїв, М.Сільніков підкреслив, що в об'єднанні розроблені технологічні рішення щодо забезпечення належного контролю застосування таких електрошокерів.

Нагадаємо, за останніми даними про своє бажання взяти участь в суботньому московському мітингу (10 грудня) в Facebook уже заявили 24 тисячі людей.

За матеріалами: /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №39, 19 жовтня-25 жовтня Архів номерів | Зміст номеру < >