Пенітенціарна служба: Луценко сидітиме в СІЗО - Політика - dt.ua

Пенітенціарна служба: Луценко сидітиме в СІЗО

28 вересня, 2011, 05:24 Роздрукувати

Згідно з комісійними висновками фахівців МОЗ України від 20 вересня, стан здоров’я екс-міністра МВС Ю.Луценка визнано таким, що не потребує лікування в спеціалізованих закладах охорони здоров’я МОЗ України. Про це заявила прес-служба Державної пенітенціарної служби України.

© Андрій Товстиженко, ZN.UA

«Надані комісією фахівців МОЗ України рекомендації виконуються в межах Київського СІЗО. Наразі, стан здоров’я Ю.Луценка перебуває під динамічним наглядом медперсоналу Київського СІЗО. Скарг або заяв від екс-міністра на адресу керівництва або персоналу СІЗО не надходило», - ідеться у повідомленні служби.

ДПС повідомляє, що у СІЗО здоров’ю Ю.Луценка нічого не загрожує.  

«Державна пенітенціарна служба України інформуємо, що в Київському СІЗО дійсно утримуються заарештовані, які хворі на ВІЛ-інфекцію, СНІД або туберкульоз. Але, у відповідності з діючою нормативною базою, перші дві категорії ув’язнених мають утримуватись на загальних умовах (без ізоляції), і при дотриманні особою заходів профілактики зараження ВІЛ-інфекцією є неможливим. В свою чергу, хворі на туберкульоз – ізолюються від загальної маси ув’язнених та утримуються у відповідних приміщеннях медико-санітарної частини СІЗО, що також унеможливлює захворювання, оскільки не допускається прямий контакт тубхворих з іншими заарештованими, тим більше Ю.Луценком, камера якого знаходиться на значній відстані та в іншому режимному корпусі СІЗО», - повідомила ДПС.

Також служба заявила, що здійснення консультацій, обстежень, лікування за межами слідчого ізолятора можливе лише за письмового дозволу слідчого або судового органу, у впровадженні якого перебуває кримінальна справа.

«При потребі надання невідкладної медичної допомоги – керівництво установи зобов’язано викликати бригаду швидкої медичної допомоги або самостійно терміново доставити хворого до відповідного медичного закладу МОЗ України», - ідеться у повідомленні.

Як повідомлялося, Ю.Луценко звинувачується у привласненні державного майна й використанні свого службового становища в особистих цілях. Судовий процес йде з травня 2011 року.

Згідно з медичним висновком він хворий на цироз печінки, є небезпека виникнення у нього на цьому грунті онкологічного захворювання. За рішенням судді від 19.9.2011, переведення в лікарню не було дозволене.

 

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №1287, 21 березня-27 березня Архів номерів | Зміст номеру < >