Пайєтт помітив прогрес у боротьбі з корупцією в Україні

Поділитися
Пайєтт помітив прогрес у боротьбі з корупцією в Україні Пайєтт: очевидно, що прогрес є © @GeoffPyatt
Українцям потрібно не прийняття законів або заснування нових інституцій, а зміна підходу, вважає посол США.

Україна змогла домогтися прогресу в боротьбі з корупцією, заснувавши НАБУ і Спеціальну антикорупційну прокуратури, заявив посол США в Україні Джеффрі Пайєтт.

"Очевидно, що прогрес є, тому що ви заснували НАБУ, з'явився антикорупційний прокурор", - сказав він в інтерв'ю агентству "Українські новини", відповідаючи на запитання "чи Побачили Ви якісь досягнення у боротьбі з корупцією?".

Він також зазначив, що наступного тижня в Вашингтон прибуде дуже важлива делегація із заступником генерального прокурора Давідом Сакварелідзе, а також новим антикорупційним прокурором Назаром Холодницьким.

"У цих людей робота, яка ставить складні виклики. Вони зустрінуться з колегами з нашого Департаменту юстиції, Державного департаменту і поговорять про ту допомогу, яку ми можемо надати. Однак, українцям зараз потрібно не прийняття законів або заснування нових інституцій, а зміна підходу", - зазначив Пайєтт.

Захід теж підштовхує Україну до активнішої боротьби з корупцією. Зокрема ЄС хоче, щоб антикорупційна Нацагенція запрацювала до квітня. Оскільки для запровадження безвізового режиму Київ пообіцяв запустити відомство в першому кварталі 2016 року.

Правозахисники "Amnesty International Україна" бачать можливість втрати Україною перспективи скасування віз з ЄС через зволікання із запуском Накагенції з протидії корупції.

Слід зазначити, що в Україні з 2014 року відбулася ціла інституціональна перебудова, покликана зупинити корупцію. Так були створені три антикорупційні відомства: Нацагентство з питань запобігання корупції; Національне антикорупційне бюро; Національне агентство України з питань виявлення, розшуку управлінняактивами, отриманими від корупційних і інші злочинів.

Крім державних антикорупційних відомств в Україні також збираються створити Міжнародну антикорупційну комісію, яка буде включати фахівців з США, Євросоюзу і Великобританії.

Однією з ключових умов щодо виконання Україною Плану дій щодо лібералізації візового режиму з Євросоюзом є викорінення корупції в державному апараті влади.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі