Патріарх Філарет благословив Януковича на газову війну з Росією - Політика - dt.ua

Патріарх Філарет благословив Януковича на газову війну з Росією

9 вересня, 2011, 14:32 Роздрукувати

Патріарх Київський і всія Руси-України Філарет написав відкритий лист українському президентові Віктору Януковичу щодо «газового питання», в якому висловив моральну підтримаю дій влади щодо встановлення «дійсно партнерських відносин з Росією на основі рівності і взаємної поваги між нашими державами».

© Андрій Товстиженко, ZN.UA

«Переконаний, що саме відсутність такої рівності, ставлення до України з боку російських можновладців, як до «молодшого брата», прагнення різними способами позбавити нашу державу реальної незалежності і знову перетворити її на підлеглу Москві територію, є головними причинами постійного ускладнення відносин між нашими країнами. Ця проблема має не тільки політичний вимір, обговорювати який - справа політиків, а й моральний, якому належить давати церковну оцінку», - йдеться в листі.

«Росіяни в Україні мають і школи, і засоби масової інформації російською мовою - в той час як українці в Росії не мають ні того, ні іншого. В Україні є тисячі храмів Московського патріархату, які діють вільно і отримують від держави всіляке сприяння, - а українських храмів у Росії лише одиниці, і вони постійно страждають від утисків влади. У Росії все частіше спалахують вогнища міжнаціонального протистояння, на Північному Кавказі ледь не щодня вбивають правоохоронців та інших представників влади, а від терористичних актів страждає навіть столиця - однак російська влада вчить Україну, де панує міжнаціональний мир, як нам вирішувати національні питання», - констатував патріарх.

«З одного боку, «газове питання», як господарське, здавалося б не повинно стосуватися Церкви. Але з іншого боку в ньому, як у дзеркалі, відображається вся російська політика щодо України, метою якої є перетворити нас у всіх головних питаннях на залежних від волі Москви. На словах ми чуємо запевнення у «дружбі», «братерстві», «стратегічному партнерстві», «духовній єдності». А на ділі бачимо, що російське керівництво діє щодо України за формулою: «ви нам дайте все і негайно, а ми вам щось колись можливо і дамо». Хіба це - дружба і партнерство? Хіба так демонструють рівноправність і взаємну повагу? Такі дії російського керівництва є несправедливими, лукавими і неправдивими, а тому порушують моральний закон. Проте, Бог не в силі, а в правді!» - нагадав Філарет.

«Ми все це бачимо і розуміємо. А тому хочемо морально підтримати вас, Вікторе Федоровичу, у відстоюванні національних інтересів. Ми, громадяни України, можемо і повинні дискутувати щодо шляхів кращого розвитку нашої держави. Але коли йде мова про українську державність і незалежність - ми всі повинні стати разом на її захист», - зазначив патріарх.

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №38, 12 жовтня-18 жовтня Архів номерів | Зміст номеру < >