ПАРТІЙНИЙ «ЯРМАРОК» НА «КРУГЛОМУ СТОЛІ» ТИЖНЯ КОНСОЛІДАЦІЇ - Політика - dt.ua

ПАРТІЙНИЙ «ЯРМАРОК» НА «КРУГЛОМУ СТОЛІ» ТИЖНЯ КОНСОЛІДАЦІЇ

1 вересня, 2000, 00:00 Роздрукувати Випуск №34, 1 вересня-8 вересня

Незвичайним видалося святкування 9-ї річниці незалежності України в Дніпропетровську. Облдержад...

Незвичайним видалося святкування 9-ї річниці незалежності України в Дніпропетровську. Облдержадміністрація період з 21 до 27 серпня оголосила Тижнем консолідації громадських об’єднань під патріотичним гаслом «Рідний край наш — Придніпров’я». З цієї нагоди всім обласним громадським організаціям і численним філіям політпартій надали можливість «себе показати, на інших подивитися».

Отже, у Центральному парку ім. Л.Глоби 24 серпня яскраві стенди понад 20 обласних партій і 50 громадських організацій із фотографіями й докладною інформацією, рекламні буклети доводили до відома населення не тільки факт існування тієї чи іншої організації, а й демонстрували факти їхньої активної діяльності. Подібність із ярмарком посилювали комуністи, виспівуючи в мегафон невигадливі частівки.

Нечисленні відвідувачі, зрештою, сконцентрувалися біля стендів Дніпропетровської (обласної) асоціації захисту прав вкладників і акціонерів, де її юристи давали безкоштовні консультації. Власне, «ярмарок» наочно продемонстрував, що в області реально функціонує лише дещиця існуючих об’єднань, чисельність яких у регіоні перевалив за шість сотень.

Апофеозом Тижня консолідації став «круглий стіл», за яким помістилися п’ятдесят представників політпартій, учених і політологів. Спікером виступав начальник управління з питань внутрішньої політики Євген Сулима. Перші ж «виступи з місць» показали, що за тиждень досягти консенсусу після дев’ятирічних розбіжностей не вдалося.

Для початку «затаврував» діючу владу глава обласної організації Українського народного руху (Костенко) Іван Шулик. «Злочинці» — це найніжніше визначення, що пролунало з вуст Івана Івановича на адресу керівництва країни. І.Шулик заявив, що коли він сам був спостерігачем на виборах Президента, «за його спиною» в урни вкидалися «ліві бюлетені» (незрозуміло, у чому тоді полягала роль спостерігача Шулика? — В.О.). Секретар обкому КПУ Віктор Борщевський процитував стару тезу про «сьогоднішню систему, яка цілком себе вичерпує», і радісно оголосив, що народ навіть гори зрушити може, у розумінні — тарифи на комунальні послуги понизити.

Життєстверджуючий спіч комуніста перервав Є.Сулима, багатозначно відзначивши, що тарифи в Дніпропетровську зовсім не знижено, а «призупинено». З подальших виступів заслуговують на увагу хіба що слова нардепа — комуніста Володимира Чекаліна. Мовляв, сьоме місце металургійної галузі України (читай — дніпропетровсько-донецького регіону. — В.О.) — «пшик», оскільки виробництво металу за роки незалежності скоротилося майже втричі.

Доктор соціологічних наук, відомий політолог Юрій Сурмін у своїй уїдливій, але змістовній промові роздав «усякій тварі по парі». «Круглий стіл» за наївністю поглядів нагадав йому піонерський зліт. Доктор наук вважає, що за свідомістю наші політики не змінилися після 91-го. Тоді як проблеми нині значно глибші, ніж перейменування вулиць і українізація населення. Порятунок Сурмін бачить лише в стратегії «форсуючого розвитку», інакше країна остаточно потоне в темряві. Аудиторія мовчки нагромаджувала образу за свою раптово викриту комуно-капіталістичну неспроможність. Монолог Сурміна грубо обірвали на півслові, звинувативши його — завкафедрою Дніпропетровської філії Академії держуправління при Президенті України в незнанні... української мови. Хвала Господу, обій- шлося без мордобою...

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №30, 17 серпня-23 серпня Архів номерів | Зміст номеру < >
Вам також буде цікаво