Парламентська ТСК вирішила розпитати СБУ про розслідування нападів на Стерненка і Гандзюк

Поділитися
Парламентська ТСК вирішила розпитати СБУ про розслідування нападів на Стерненка і Гандзюк Активність правоохоронців у справі Стерненка привернула увагу депутатів © Рух ЧЕСНО
Засідання комісії призначили у зв'язку з повідомленнями про підготовку підозри Сергію Стерненко.

Тимчасова слідча комісія Верховної Ради з розслідування нападів на активістів вранці в четвер, 7 травня, проведе засідання, на яке депутати запросили представників Служби безпеки України. Парламентарії вирішили зібратися у зв'язку з повідомленнями про наміри СБУ та Офісу генпрокурора оголосити підозру у навмисному вбивстві Сергієві Стерненку.

"Вранці об 11:00 на Садовій збирається ТСК з розслідування нападів на активістів. Запрошені представники СБУ. Саме Служба веде цю справу, і саме звідти очікується підозра", - повідомила член ТСК, народний депутат від "Європейської солідарності" Вікторія Сюмар на своїй сторінці у Facebook у середу.

"Також у порядку денному - деякі дійові особи у справі про вбивство Катерини Гандзюк", - уточнила політик.

Напередодні Сергій Стерненко повідомив, що знає про наміри СБУ та Офісу генпрокурора оголосити йому про підозру в умисному вбивстві і відправити до СІЗО. Про підтримку активіста заявили ультрас Києва, Львова, Волині, Запоріжжя, Херсона, Миколаєва, Одеси і Сімферополя. Ввечері 6 травня у Києві та ще восьми містах України пройшли акції на підтримку Стерненка.

Читайте також: Учасник нападу на Стерненка їздить на авто ексрадника голови Одеської поліції – "Слідство.Інфо"

Увечері 24 травня 2018 року на одеського активіста Сергія Стерненко напали недалеко від його будинку двоє зловмисників. Під час зіткнення активіст отримав ножове поранення руки, а один з нападників – смертельне поранення в область живота. Стерененко стверджує, що завдав поранення нападникам ножем, який відібрав у них же.

Під час нападу на Стерненко був убитий 25-річний Іван Кузнєцов. Другого нападника – 30-річного Олександра Исайкула поліція відпустила в статуті свідка. Це було вже третє збройний напад на Стерненко. Під час першого він отримав різані рани, під час другого – вогнепальне поранення.

У жовтні 2019 року ГПУ забрала справу Стерненко з поліції і передала його в Головне слідче управління СБУ у зв'язку з можливою причетністю одеських поліцейських до організації нападу на активіста.

Стерненко та інші одеські активісти вважають, що за терором проти них стоять мер міста Геннадій Труханов, а також близькі до нього бізнесмен Володимир Галантерник і кримінальний авторитет Олександр Ангерт по кличці "Ангел", які фактично монополізували корупцію в Одесі. А місцева поліція і прокуратура фактично захищають інтереси цього угруповання, та не виконують свої професійні обов'язки.

Докладніше читайте в статті оглядача ZN.UA Інни Ведерниковой "Справа Стерненко. Хроніки реваншу".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі