ПАРЛАМЕНТ ВИЗНАЧИВ ПОНЯТТЯ «ЦЕНЗУРА» ТА «ОЦІНОЧНІ СУДЖЕННЯ»

Поділитися
Верховна Рада України в четвер прийняла у першому читанні законопроект про внесення змін у деякі ...

Верховна Рада України в четвер прийняла у першому читанні законопроект про внесення змін у деякі закони за підсумками парламентських слухань «Суспільство, засоби масової інформації, влада: свобода слова та цензура в Україні», що визначає поняття «цензура» та «оціночні судження».

За це рішення проголосували 363 депутати з 431 зареєстрованого.

Законопроектом пропонується внести зміни в закон про інформацію, законодавчо визначені поняття «цензура» та «оціночні судження».

Під цензурою мається на увазі контроль за змістом і тиск на засоби масової інформації чи журналістів із боку органів державної влади чи місцевого самоврядування з метою поширення чи не поширення певної інформації. При цьому цензура визнається формою перешкоджання законній фаховій діяльності журналіста і підпадає під кримінальну відповідальність.

Оціночними судженнями є висловлювання, які не містять фактичних даних, а також висловлювання, які не можуть бути витлумачені як такі, що містять фактичні дані, з урахуванням мовних засобів. Оціночні судження не підлягають спростуванню.

Відповідно до законопроекту, органи державної влади та місцевого самоврядування не можуть подавати позови про захист честі, гідності та ділової репутації.

Законопроект пропонує доповнити кодекс України про адміністративні правопорушення нормою, відповідно до якої встановлюється адміністративна відповідальність за неправомірну відмову в наданні інформації, невчасне і неповне надання інформації чи надання неправдивої інформації.

Документом передбачається звільнення журналіста ЗМІ від відповідальності за поширення неправдивих даних у випадку, якщо такі дані цікаві для громадськості, а журналіст діяв сумлінно, перевіривши їх.

Законопроект вносить зміни в декрет Кабінету міністрів «Про державний збір», відповідно до яких, величина збору з позовних заяв про відшкодування моральної шкоди встановлюється пропорційно до позовних вимог: із позовних заяв із ціною до 100 неоподатковуваних мінімумів громадян — 1% ціни позову, від 10 до 10 тис. — 5%, понад 10 тис. — 10%.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі