ПАРЛАМЕНТ НА «ПЕРЕМІНЦІ», АПАРАТ ГОТУЄТЬСЯ ДО ПЕРЕМІН

Поділитися
Зазвичай у розпал літа барометр політичної активності застигає на позначці «повний штиль». Липне...

Зазвичай у розпал літа барометр політичної активності застигає на позначці «повний штиль». Липневий інформаційний вакуум порушує хіба що поява з завидною сталістю повідомлень на офіційному сайті Верховної Ради про триваючу роботу в комітетах, ніби діагностується: стан пацієнта стабільний, тиск у нормі, дихання рівне. До активної життєдіяльності законотворчий організм повернеться лише у вересні, а зараз народні обранці набираються сил для прийдешніх міжфракційних баталій, підготовка до чергової сесії йде повним ходом.

Висловлена недавно спікером українського парламенту думка про те, що журналістський корпус і депутати Верховної Ради можуть і повинні діяти в одному напрямі, схоже, починає поступово втілюватися в життя.

Уже зроблено нові призначення в інформаційному управлінні апарату Верховної Ради, на чиї плечі відтепер ляже основний тягар реформування й поліпшення роботи всієї інформаційної парламентської машини. Безумовно, від організації й роботи цього органу багато в чому залежить робота пишучої та знімаючої братії. Новий керівник управління, Віктор Резванюк, котрий замінив Сергія Куцого, не вельми відомий громадськості. Проте багаторічний досвід роботи в структурах, напряму пов’язаних із збиранням і аналізом інформації, дає підстави вважати: діяльності управління буде надано чіткішого й системнішого характеру. У планах і реорганізація самого управління в інформаційно-аналітичне, що пов’язано, за словами В.Резванюка, «з випадками відсутності об’єктивної інформації з багатьох питань парламентського життя раніше чи перекручуваннями в її подачі». Як запевняє той самий Резванюк: «Головна мета, поставлена перед «оновленим» управлінням — повніше й об’єктивніше інформування громадськості про роботу народних депутатів, аналіз повідомлень мас-медіа, а також інтегрований аналіз моніторингу ЗМІ з подальшим наданням всієї аналітики керівництву Верховної Ради, комітетам і фракціям». Тобто, передбачається трансформація управління в фаховий центр зі збирання й аналізу інформації.

Недавнє призначення на посаду керівника прес-служби Вікторії Шведової, досвідченого журналіста, багаторічного парламентського кореспондента інформагентства «Інтерфакс-Україна» також обнадіює. Чітке уявлення про специфіку роботи «радкора» має полегшити втілення в життя ще одного починання — дасть змогу якщо й не привести умови журналістської праці в стінах Верховної Ради у відповідність із європейськими стандартами, то бодай забезпечити їхню наявність. І хоча робота в даному напрямі багато в чому ще на рівні планів, самі ці плани досить цікаві, і, за інформацією керівника інформаційного управління Віктора Резванюка, їх підтримує керівництво ВР.

Зокрема, передбачається обладнання в кулуарах ложі преси прес-центру. Принаймні ця ідея вже принципово схвалена першими особами парламенту. Але чи вистачить часу, сил і коштів на втілення плану в життя, а також мрій про парламентський мас-медіа-термінал з 10—12 комп’ютерів, підключених до мережі Інтернет, плазмову панель для трансляції пленарних засідань і різноманітних мультимедіа-пристроїв? Побоюючись, як видно, завчасно обнадіювати журналістів, відповідні особи конкретні терміни не розголошують. І їх можна зрозуміти. Словосполучення «найближчим часом» може означати період від початку другої сесії й до переможного кінця. Принаймні щире бажання полегшити нелегку працю парламентських кореспондентів наявне.

Питання про забезпечення доступу акредитованих журналістів до деяких інформаційних ресурсів Верховної Ради (переліки й тексти законопроектів, які розглядають у комітетах і сесійному залі, результати поіменного голосування) все ще залишається відкритим. Хоча деякі рішення вже запропонують у вересні. Своєчасне отримання необхідної інформації для журналістів є не лише неодмінною умовою їхньої роботи, а й правом. Існуючим, як і багато інших, переважно в теорії. Підпільно-манівцеві методи добування інформації давно набили оскому. А тому, оскільки забезпечити всіх бажаючих паперовими версіями документів поки що неможливо, відповідні парламентські служби мають намір розміщувати якнайбільше необхідних інформаційних матеріалів (підготовлених з конкретних питань) на парламентському сайті. Це якщо й не зніме проблему, то вже принаймні її мінімізує.

Особливу увагу, за словами Віктора Резванюка, буде приділено організації акредитації журналістів. У новому, поки що лише розроблюваному положенні про акредитацію представників ЗМІ заплановано деякі нововведення. Передбачається надання незначних пріоритетів у висвітленні діяльності парламенту журналістам державних ЗМІ: Укрінформу, українського телебачення, радіо й парламентського «Голосу України». Як стверджують автори, у деяких аспектах майбутнє положення ліберальніше, ніж попереднє. Подробиці будуть відомі пізніше. Не виключено, що вже нинішнього року запровадять картки парламентських кореспондентів, які дають право входити в усі приміщення Верховної Ради терміном на один рік. Або навіть на весь термін каденції. Це неминуче спричинить скорочення кількості акредитованих журналістів. Приміром, на сьогодні таких понад 800 (для порівняння: у Російській Федерації лише 300), причому кількість постійно працюючих або таких, котрі просто з’являються на прес-конференціях, як показує практика, не перевищує й півсотні.

До появи розмов про розподіл на «чорних» і «білих» в інформаційному управлінні парламенту вже готові. Проте там переконані, що картки акредитації мають видаватися передусім тим представникам мас-медіа (зокрема незалежним журналістам і співробітникам інтернет-видань), котрі здатні активно й ефективно працювати в парламенті. І в цій логіці є безумовне здорове зерно. Тим більше, що політичні пристрасті при цьому своєрідному природному доборі (за твердженням відповідальних осіб) до уваги не братимуться. Як вважають представники управління, головним критерієм буде професіоналізм.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі