ПА ОБСЄ ухвалила декларацію із українською резолюцією по Криму

Поділитися
ПА ОБСЄ ухвалила декларацію із українською резолюцією по Криму В ОБСЄ засудили мілітаризацію анексованого Криму Росією © evgovorov / Depositphotos
У ній засуджується триваюча мілітаризація Росією окупованого українського півострова, Чорного й Азовського морів.

Парламентська асамблея ОБСЄ ухвалила Люксембурзьку декларацію, частиною якої стала українська резолюція "Мілітаризація Російською Федерацією тимчасово окупованої Автономної Республіки Крим, міста Севастополя, Чорного та Азовського морів", повідомляє народний депутат, заступник члена делегації України у ПА ОБСЄ Сергій Висоцький.

"Щойно Парламентська асамблея ОБСЄ 94 голосами за, 7 проти, ухвалила Люксембурзьку декларацію. Частиної декларації стала наша резолюція із засудженням анексії Криму та мілітаризації акваторій окупованих Севастополя, Криму, Чорного та Азовського морів", - пише Висоцький на сторінці в Facebook.

Окрім того, частиною декларації стала литовська резолюція щодо загрози російського газопроводу "Північний потік-2".

До Люксембурзької декларації також увійшла доповідь політичного комітету ПА ОБСЄ, у 24-му пункті якої йдеться про те, що саме Росія не виконує Мінські домовленості, декларація закликає країну-агресора виконати "Мінськ".

"Із цим 24 пунктом пов'язана дивна поведінка одної із членкинь Швейцарської делегації, яка давно була помічена в симпатіях до Росії. Вона намагалася з голосу зняти цей пункт. Але ми його відстояли під час голосування 79 голосами проти 29", - додає депутат.

Зірвати засідання намагалася й Росія, яка заявляла про нібито відсутність кворуму при тому, що з дев'яти членів російської делегації на засіданні був присутній лише один. За словами Висоцького, така провокативна поведінка РФ зустріла осуд серед майже всіх інших делегацій.

Нагадаємо, у п'яту річницю незаконного "референдуму", унаслідок якого український Крим було анексовано Росією, Європейський Союз оприлюднив декларацію, в якій нагадав про невизнання його результатів і підтримку територіальної цілісності та суверенітету України. ЄС також засудив триваючу посилену мілітаризацію Криму, що негативно впливає на ситуацію з безпекою в Чорноморському регіоні.

Докладніше про необхідність активізації зусиль щодо деокупації Криму читайте в статті Максимам Кононенка "П'ять років окупації Криму: у пошуках політики невизнання" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі