Оточення Трампа втягне Зеленського у вир виборів у США – Der Spiegel

Поділитися
Оточення Трампа втягне Зеленського у вир виборів у США – Der Spiegel Джуліані ще може приїхати в Україну © politicalbullpen.com
Оглядач вважає, що Зеленському можна було б побажати більш легкого старту його президентства.

Неможна знайти в Європі країну, яка настільки залежить від Сполучених Штатів, як Україна. Бідна країна, яка стоїть перед загрозою з боку Росії. Україні потрібні кредити, зброя і дипломатична підтримка. І тут не обійтися без хороших відносин з Вашингтоном. Про це треба нагадати президенту Володимиру Зеленському. Україні потрібно пам'ятати про цю залежність, щоб оцінити землетрус, викликаний особистим адвокатом Трампа Руді Джуліані. Республіканець і колишній мер Нью-Йорка на улюбленому каналі президента Fox News сказав, що в оточенні Зеленського є "вороги президента Трампа", і навіть "вороги Сполучених Штатів". Тому він відмовився від запланованої зустрічі з Зеленським і його людьми і зовсім від візиту в Україну. Він хотів заманити його в пастку, загадково казав Джуліані, пише німецьке видання Der Spiegel.

Молодий президент, політично недосвідчений і без влади у парламенті. Як він це отримав?

Коротка відповідь: нещастя Зеленського і України полягає в тому, що межі між зовнішньою політикою і внутрішньою політикою у Вашингтоні зливаються одне з одним або що люди, подібні Джуліані, свідомо стирають цю межу. Київ буде втягнутий у вир президентських виборів у США 2020 року, підкреслює видання.

Довга відповідь: Джуліані хотів звернутися до Зеленського по справах українських судових органів, які впливають на американську політику. Це він сам сказав. Для Джуліані ясно, що для президента США вельми незвично посилати свого особистого юриста до глави іноземної держави, щоб впливати на судову систему. Але це не було незаконно, виправдовувався він, "навіть якщо хтось міг сказати, що це непристойно".

Що рухає Джуліані? Він хоче довести обхід через українське правосуддя двома тезами, які популярні серед прихильників Трампа.

Теза номер один: скандал із "Рашагейтом", тобто звинувачення демократів Трампа у втручанні Росії у виборчу кампанію в США, насправді був скандалом зі "Юкрейнгейтом". Не Москва, а Київ втрутився в 2016 році. І не на користь Трампа, а в його шкоду.

Теза номер два: Колишній віце-президента Джо Байден зловживав своїм службовим становищем, щоб захистити свого сина від української судової системи.

Теза перша спрямована проти демократів в цілому, теза друга - проти їх можливого головного кандидата в 2020 році. Обидва тези переосмислюють зовнішню політику США в роки Обами: вони припускають, що уряд США в Україні боролися не з експансією Росії, а з Дональдом Трампом. Ось як виглядають міжнародні відносини, коли ви дивитеся на них з висоти Trump Tower: це завжди у ваших особистих, а не національних інтересах.

За іронією долі, НАБУ оприлюднило під час передвиборної кампанії в США в серпні 2016 року, що ім'я керівника кампанії Дональда Трампа Пола Манафорта 22 рази фігурувало в "чорній бухгалтерії" "Партії регіонів". Через тиждень Манафорту довелося піти в відставку.

Джуліані стверджує, що записи "Партії регіонів" з ім'ям Манафорта - підробка. Кожен, хто не вірить у велику змову і бачить світ у більш сірих відтінках, визнає, що багато київських чиновників в той час погано ставилися до Трампа і боялися його перемоги. Не дивно, що республіканець вголос думав про визнання анексії Криму Росією.

Однак тепер саме ті сили, які були особливо активно боролися з корупцією у Києві, потрапили під вогонь оточення Трампа. Джуліані обрав Сергія Лещенка, антикорупційного активіста та депутата Ради, який опублікував (хоча і не першим) документи по Манфорту. Лещенко є консультантом Зеленського.

Джуліані старанно доставляють боєприпаси

Ті, хто затримує або навіть наслідує боротьбі з корупцією, нещодавно стали союзниками Джуліані. Генеральний прокурор Юрій Луценко постачає Джуліані боєприпаси. Він з нетерпінням підтвердив, що втручання у передвиборчу кампанію США 2016 року "з української землі" вийшло. Він робить це тому, що боявся перемоги Зеленського на виборах над своїм майбутнім. Він шукає у Вашингтоні підтримку, якої йому не вистачає в Києві.

Насправді Джуліані порушує серйозні запитання: якщо віце-президент США, такий як Байден, проповідує непідкупність, але в той же час його син працює на бізнесмена, якого звинувачують у корупції, - тоді що це за повідомлення, яке прийшло українцям?

Але Джуліані висміяв законні питання. Він ставить на карту те, що відбулося в Києві, з реформами. Боротьба з корупцією відтепер буде знаходитися в тіні страйку партії США.

Можна було б побажати молодому президентові Зеленському більш легкого старту.

Читайте також: Новий посол США в Україні підтримуватиме Трампа — Джуліані

Детальніше про закулісну дипломатію між США та Україною читайте в статті Тетяни Силіної "У позі Зю" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі