Опозиція залишила Раду

Поділитися
© Андрій Товстиженко, DT.UA
Депутати фракцій НУНС і БЮТ залишили залу Верховної Ради, оскільки парламент відмовився заслуховувати інформацію Генеральної прокуратури і омбудсмена щодо ситуації з утриманням під вартою колишнього міністра внутрішніх справ Юрія Луценка.

"Сьогодні на знак протесту ми залишаємо залу засідань", - заявив лідер фракції НУ-НС Микола Мартиненко з трибуни Верховної Ради у середу.

Лідер фракції "БЮТ-Батьківщина" Іван Кириленко заявив, що його фракція солідарна з НУ-НС і також залишає залу.

У той же час на сайті партії "Батьківщина" зазначається, що народні депутати фракції «БЮТ-Батьківщина» залишили сесійну залу парламенту для того, щоб підтримати Юлію Тимошенко в судовому засіданні, на якому буде розглядатися її скарга на незаконні дії Генпрокуратури.

«Ми йдемо захищати свого лідера і демократію в Україні», - заявив голова фракції Іван Кириленко.

Він пояснив, що сьогодні о 12.00 починається «безпрецедентне судове засідання щодо Юлії Тимошенко, і депутати йдуть, щоб підтримати її своєю присутністю».

Середа - день, коли у Верховній Раді традиційно розглядаються законопроекти, запропоновані опозицією.

За відсутності депутатів від опозиції Верховна Рада протягом декількох хвилин відхилила цілу низку соціальних законопроектів, підготовлених депутатами опозиційних фракцій. У тому числі проект В.Кириленка постанови про збільшення прожиткового мінімуму та розміру мінімальної заробітної плати у 2011 році, проект М.Томенка закону про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2011 рік» (щодо використання коштів від приватизації ВАТ «Укртелеком» для підвищення мінімального рівня пенсійного забезпечення) проект В.Полохала закону про внесення змін до статті 57 Закону України «Про освіту» (щодо введення 20-відсоткової надбавки до посадового окладу (ставки заробітної плати) педагогічним працівникам), проект депутата Кожемякіна закону про внесення змін до деяких законів України (щодо покращення фінансового, продовольчого та речового забезпечення військовослужбовців та членів їх сімей) тощо.

Нагадаємо, сьогодні Верховна Рада не підтримала питання про включення до порядку денного постанови про заслуховування в парламенті інформації генерального прокурора України Віктора Пшонки та омбудсмена Ніни Карпачової щодо ситуації, що склалася з утриманням під вартою екс-міністра внутрішніх справ Юрія Луценка. На запрошенні до Ради генпрокурора і омбудсмена наполягали депутати фракцій НУНС і БЮТ.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі