Опозиція спробує через суд заборонити кнопкодавство

Поділитися
Опозиція спробує через суд заборонити кнопкодавство Опозиція вимагає заборонити кнопкодавство
Опозиція вимагає запровадити електронну систему для голосування, яка унеможливлює реєстрацію і голосування одним депутатом замість іншого, і визнати незаконними та скасувати акти, прийняті у період з 13 грудня 2012 року по 11 січня 2013-го.

Народний депутат України Юрій Одарченко (фракція "Батьківщина") у вівторок, 5 січня подав у Вищий адміністративний суд України позов на Верховну Раду з вимогою ввести персональне голосування і скасувати постанови, прийняті з порушенням регламенту.

Як повідомляється на сайті партії "Батьківщина", депутат вимагає запровадити електронну систему для голосування, яка унеможливлює реєстрацію і голосування одним депутатом замість іншого, і визнати незаконними і скасувати акти Верховної Ради, прийняті в період з 13 грудня 2012 року по 11 січня 2013-го.

У своєму позові Одарченко відзначає, що Верховна Рада як суб'єкт владних повноважень зобов'язана діяти виключно в рамках і у спосіб, передбачений законом. Зокрема, Регламент парламенту передбачає реєстрацію в залі і голосування депутата у такий спосіб, який робить неможливим здійснення реєстрації замість одного депутата іншою особою. Альтернативним способом голосування є голосування шляхом підняття руки, інших способів проведення відкритого голосування Регламент не передбачає, нагадав депутат.

За словами Одарченка, з 13 грудня 2012 року до моменту подачі його позову не проводилися ніякі зміни у роботі електронної системи для голосування "Рада-3", яка використовується у залі пленарних засідань. За цей час було проведено 5 пленарних засідань і 57 відкритих (поіменних) голосувань з використанням "Ради-3" і, як заявляє в позові Ю.Одарченко, ніяких перешкод для реєстрації або голосування одним депутатом замість іншого за допомогою електронної картки для голосувань відповідачем - Верховною Радою - не було використано. Таким чином за кожного з депутатів мав повну можливість реєструватися і здійснити волевиявлення будь-який інший депутат.

Одарченко просить Вищий суд перевірити правомірність низки нормативно-правових актів, прийнятих Верховною Радою під час цих пленарних засідань. Серед них - постанови про обрання голови та першого заступника голови Верховної Ради України, про призначення прем'єр-міністра, голови Національного банку України тощо.

Як повідомлялося, представники опозиції у вівторок вранці заблокували президію і трибуну у залі засідань парламенту. Вони вимагають ввести персональне голосування.

Депутати опозиції пообіцяли перебувати в парламентській залі протягом робочого дня, тобто до 18.00, а у середу о 9.00 вони мають намір знову зібратися в сесійній залі.

Голова Ради Володимир Рибак заявив, що силового розблокування парламенту не буде. !zn

Читайте також:

Рибак готовий піти у відставку, якщо в опозиції знайдуться голоси

Рибак пообіцяв не розблоковувати Раду силоміць

Регіонали залишили опозиції залу засідань і пішли працювати в кабінети

Опозиція заблокувала Раду

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі