"Опоблок", "Самопоміч" і "Народний фронт" не проходять до Ради – опитування

Поділитися
"Опоблок", "Самопоміч" і "Народний фронт" не проходять до Ради – опитування 26,9% респондентів ще не визначилися зі своїм вибором
5%-й бар'єр можуть подолати шість партій.

Якби вибори до Верховної Ради проводилися в третій декаді листопада - початку грудня цього року, то до парламенту могли б пройти шість політичних сил, свідчать нові дані соцопитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС).

Так, 13,1% серед усіх (23,4% серед тих, хто визначився зі своїм вибором) опитаних підтримали б ВО "Батьківщина"; 7,3% (13%) - за партію "Слуга народу"; 6,3% (11,3%) - за "Опозиційну платформу - за життя", 6,3% (11,2%) - за БПП; 5,1% (9,1%) - за партію "Громадянська позиція" Анатолія Гриценка; 4,5% (8%) - за Радикальну партію Олега Ляшка.

Згідно з даними опитування, "Опозиційний блок", "Самопоміч" і "Народний фронт" не набирають достатньої кількості голосів для подолання 5%-го бар'єру. "Опоблок" готові підтримати 1,1% від усіх опитаних (2% від тих, хто має намір брати участь у голосуванні), "Самопоміч" - 2,2% (3,6% відповідно), а за "Народний фронт" - 0,1% (і 0,2%).

Вказується також, що 26,9% респондентів ще не визначилися зі своїм вибором, а 10,9% заявили, що прийняли рішення не брати участь у голосуванні, ще 3,9% - викреслили б усі партії, зіпсували бюлетень.

Опитування було проведено з 23 листопада по 3 грудня. Було опитано 2 тисячі респондентів, які проживають у 110 населених пунктах у всіх регіонах України, за винятком АР Крим та окупованих територій Донбасу.

Екс-перший заступник голови СБУ Віктор Трепак у своїй статті для DT.UA писав про те, що наразі немає істотних перешкод для використання масштабних корупційних механізмів на виборах 2019 року і ці вибори пройдуть за виборчою системою, правилами і технологіями, які вигідні владі. Можливості кандидатів від влади й від олігархів на кілька порядків переважатимуть можливості інших кандидатів. До того ж щодо останніх буде застосовано всю силу адміністративного ресурсу і проведено масштабні кампанії для їх дискредитації (наприклад, стосовно партій "Громадянська позиція" і "Самопоміч" та їхніх лідерів Гриценка і Садового відповідні спецоперації почали проводити задовго до виборів. Аналогічна компанія провадиться стосовно Тимошенко).

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі