ООН розглядає Крим, виходячи з резолюції щодо територіальної цілісності України

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
ООН розглядає Крим, виходячи з резолюції щодо територіальної цілісності України
Доповідь Моніторингової місії ООН з прав людини приділяє чимало уваги ситуації з правами людини в Криму.

У Женеві управління Верховного комісара ООН з прав людини опублікувало нову, третю доповідь щодо ситуації в Україні. Попередній моніторинг викликав бурхливу реакцію з боку російського МЗС, яке заявило, що цим звітом ООН виправдовує неправомірні дії української влади на сході країни.

Нинішній звіт, підготовлений Моніторинговою місією ООН з прав людини, налічує 58 сторінок і охоплює період з 7 травня по 7 червня. Значне місце в ньому, як і в двох попередніх, приділено ситуація на Сході, яка все погіршується. Відзначається ескалація кримінальної складової в суспільстві, від якої страждає місцеве населення, і збільшення кількості озброєних людей, серед яких чимало громадян Російської Федерації, в тому числі з Чечні.

"Викрадення, затримання, вбивства, пограбування, тортури - неповний перелік злочинних дій, від яких нині страждає місцеве населення на Сході країни, - зазначив у коментарі ZN.UA глава моніторингової місії Армен Арутюнян. - Список нинішніх проблем в Україні - від цивільно-політичних до соціально-економічних і культурних - дуже широкий. Однак поки ще є надія на те, що через політичний діалог питання вдасться вирішити мирним шляхом".

У доповіді відзначається погіршення ситуації з подачею води, електрики тощо у східному регіоні. Повністю або частково там сьогодні не функціонують 62 школи, 46 дитячих садків. 21700 студентів і 5600 школярів не мають доступу до освіти. Обмежено доступ до медикаментів. "759 осіб у Донецьку (56% з них - ВІЛ-інфіковані) і 609 осіб у Луганську (13% ВІЛ-інфікованих) використовують замісну терапію. Якщо можливість прийому цих медикаментів буде перервано, це відразу ж позначиться на цих людях", - вважає Армен Арутюнян.

Чимало уваги доповідь приділяє і ситуації з правами людини у Криму, яку, за словами Армена Арутюняна, комісія "розглядає, виключно виходячи з резолюції Генасамблеї ООН 68/262 про територіальну цілісність України". Так, особи, відомі своїми проукраїнськими поглядами, зазнають там постійних погроз, що особливо проявляється в неможливості реалізувати право на освіту українською мовою, на працевлаштування. Звужуються для них і можливості реалізації культурних та інших прав. Доповідь відзначає також законодавчу невизначеність в Криму - коли українське законодавство вже не діє, а російське тільки має запрацювати, що в результаті також залишає свій відбиток на загальній ситуації з правами людини, що продовжує погіршуватися.

Приділено увагу і розслідуванню як трагічних подій на Майдані, так і інциденту в Одесі. Також наведено приклади медіаманіпуляцій з фотографіями пораненого хлопчика (зробленими в сирійському місті Алепо), а також відео, на якому українські вертольоти нібито було зафіксовано з символікою ООН, а насправді вони не мали жодного стосунку до українських реалій. Відзначається також кілька випадків насильства, погроз і залякування представників духовенства та членів УПЦ, а також послідовників інших релігійних конфесій в Донецьку, Луганську та Криму.

Доповідь також містить рекомендації уряду України, де-факто - владі Криму та уряду РФ, яка на даний момент фактично керує цією територією.

Детальніше про це читайте у наступному номері "Дзеркала тижня. Україна" в інтерв'ю Алли Котляр з Арменом Арутюняном. !zn

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі