Онопенко найближчим часом може позбутися посади голови ВСУ

Поділитися
Пленум Верховного суду України може висловити недовіру голові ВСУ Василю Онопенку найближчим часом. Проведення позачергового пленуму ВСУ заплановано на 11 березня.

Втім, не виключено, що питання висловлення недовіри Онопенку може бути внесено до порядку денного і сьогоднішнього пленуму ВСУ, пише у понеділок, 28 лютого, видання «Коммерсант-Украина».

Формальною причиною невдоволення Онопенком можуть стати його нещодавні заяви на підтримку судової реформи. Під відповідним поданням вже поставили підписи 20 суддів ВСУ.

Про підготовку плану дострокової відставки голови ВСУ заявив член фракції "БЮТ-Батьківщина", член парламентського комітету з питань правосуддя Сергій Соболєв.

"Цей сценарій полягає у вираженні недовіри голові ВСУ суддями цього суду на пленумі. Якщо раніше цього домагалися за допомогою дій Генеральної прокуратури та іншої дискредитації Онопенка, то цього разу це хочуть зробити руками суддів", - зазначив Соболєв.

За його словами, основою сценарію, який був розроблений за межами Верховного суду, є стаття 43 закону "Про судоустрій і статус суддів", яка регулює порядок дострокового звільнення голови ВСУ внаслідок висловлення йому недовіри. Народний депутат стверджує, що вплинути на суддів ВСУ вдалося за допомогою загрози зменшення їхньої чисельності з 49 до 20 осіб, як це передбачає законопроект №4774 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення роботи Верховного суду". "Розробка і втілення в життя зазначеного сценарію остаточно переконують у тому, що ніякого «кастингу» суддів ВСУ, яким в останні місяці їх лякають, насправді не буде, - вважає Соболєв. - Ідея переатестації запущена для залякування суддів".

Варто зазначити, що минулої п'ятниці позафракційний депутат, член парламентського комітету з питань правосуддя Володимир Пилипенко зареєстрував проект поправок до законопроекту №7447. Він запропонував скоротити кількість суддів ВСУ не до 20 осіб, як планувалося раніше, а до 44, залишивши по 11 суддів у кожній з чотирьох палат. "Є прямий зв'язок між цим законопроектом і результатом голосування (на пленумі ВСУ) з питання висловлення недовіри Василю Онопенку", - сказало джерело у парламенті.

Джерело у Верховному суді стверджує, що в лютому суддів ВСУ викликали на "співбесіду" до Адміністрації президента. "В обмін на голосування за висловлення недовіри Онопенку обіцяли посаду заступника голови Верховного суду", - повідомило джерело. За його словами, "співбесіди" проводить один із високопоставлених чиновників АП.

Як відомо, питання, пов'язані з суддями, курирує заступник глави Адміністрації президента-керівник головного управління з питань судової реформи та судоустрою Андрій Портнов.

Сам Портнов спростував причетність Адміністрації президента до підготовки відставки Василя Онопенка, вказавши на те, що висловлення недовіри голові Верховного суду є компетенцією пленуму ВСУ. "Для нас не має значення, кого судді ВС оберуть своїм новим головою", - підкреслив він.

За деякою інформацією, однією з ініціаторів відставки Онопенка є суддя ВСУ Лілія Григор'єва, яка очолює ініціативну групу з 20 суддів, незадоволених роботою нинішнього голови суду. Члени групи підписали відповідне звернення до пленуму ВСУ. Висловити недовіру судді вирішили з кількох причин, стверджують джерела. Зокрема, вони незадоволені тим, що Онопенко публічно виступає на підтримку судової реформи, яка позбавила ВСУ більшої частини повноважень.

Слід зазначити, що такі заяви Онопенко робив торік на вересневому з'їзді суддів. Востаннє на підтримку реформи глава ВСУ висловився після зустрічі з президентом Віктором Януковичем.

Окрім того, судді звинувачують Онопенка у "надмірній політизованості", а також в тому, що він, займаючи посаду голови ВСУ, не розглянув жодної справи.

Сам Онопенко до дострокового складання повноважень поки не готується. "Такі чутки ходили, але я не в курсі. Термін моїх повноважень закінчується у вересні. Думаю, буду працювати, як працював, а у вересні прийму рішення щодо висунення на новий термін, - заявив Онопенко. - Я ще подивлюся, як буде проходити судова реформа, які, так би мовити, незаконно відібрані повноваження будуть повернуті Верховному суду. Потім буду приймати рішення".

За матеріалами «Коммерсант-Украина»

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі